آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6941
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 10:13
تعداد بازدید : 529

كارت های الكترونیكی تبریك عيد را باز نكنید

كاربران اینترنت مراقب باشند كه فایل های پیوست شده نامه های الكترونیكی (Email) خود را با عنوان "كارت تبریك سال نو" باز نكنند.

ایرنا- كارشناسان هشدار داده‌اند با نزدیك شدن به سال نو، نامه‌های الكترونیكی ناشناس با فایل پیوست آلوده به ویروس برای بسیاری از كاربران اینترنت ارسال می‌شود كه لازم است در این زمینه موارد امنیتی رعایت شود.
این ویروس توسط تعدادی از شركت‌های امنیتی شناسایی شده با عنوان happy new year,it's your card نیز مشاهده شده است.
مهدی بهروزی كارشناس امنیت فناوری اطلاعات در این زمینه گفت: همواره با نزدیك شدن به مناسبت‌های خاص مانند سال نو یا برخی اعیاد ملی و مذهبی نامه‌های الكترونیكی آلوده به ویروس یا برنامه‌های جاسوسی را برای كاربران اینترنت ارسال می‌شود.
وی افزود: بیشتر این نامه‌ها از سوی افراد ناشناس و تعدادی نیز از سوی گروه‌های شبكه‌های اجتماعی ارسال می‌شود.
وی با اشاره به اینكه بیشتر این ویروس‌ها،‌ ارتقا یافته است، تصریح كرد: در بیشتر موارد، سرویس‌های ارایه‌دهنده پست الكترونیكی قادر به شناسایی و پاك كردن آنها نیست.
به گفته وی، به طور معمول این ویروس‌ها پس از آلوده شدن تعداد زیادی از سیستم‌های رایانه‌ای توسط شركت‌های امنیتی یا سرویس‌های خدمات‌دهنده شناسایی می‌شود.
این كارشناس با بیان اینكه فایل‌های آلوده در نامه‌های الكترونیكی به سه دسته تقسیم می‌شود، گفت: دسته اول فقط برای خرابكاری و آلوده كردن تعداد زیادی از رایانه‌ها تولید و منتشر شده است.
بهروزی، دسته دوم را شامل برنامه‌های جاسوسی دانست كه هدف اصلی آن پیدا كردن شناسه‌ها و رمزهای عبور انواع سرویس‌ها مانند پست الكترونیكی و حساب بانكی است.
وی دسته سوم را شامل ویروس‌ها یا جاسوس افزارهایی دانست كه تعداد زیادی از رایانه‌ها را به عنوان قربانی آلوده می‌كند.
وی افزود: در این حالت، سیستم‌های رایانه‌ای آلوده شده (Bot) به عنوان منبعی برای انجام حملات ساختار یافته دیگر استفاده
می‌شود.
این كارشناس درباره نامه‌های الكترونیكی دریافت شده از سوی گروه‌های اینترنتی گفت: بیشتر این گروه‌ها توسط افراد غیرحرفه‌ای مدیریت می‌شود و به همین دلیل نفوذ به آنها و ارسال نامه‌های آلوده از طریق آن، كار چندان مشكلی نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :