آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6940
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 10:12
تعداد بازدید : 802

450 نیروی متخصص سند چشم انداز هوافضای كشور را تدوین کردند

دبیر ستاد توسعه فناوری هوافضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بیش از 450 نیروی متخصص و نخبه كشور به مدت دو سال در تدوین سند چشم انداز هوافضای كشور نقش داشته اند.

فناوران- سید مهدی فرحی افزود: سند هوافضای كشور تدوین شده است و در حال حاضر مراحل تصویب نهایی را طی می كند.
وی گفت: بیش از 450 نفر طی دو سال سند هوافضای كشور را در چهار كمیته هوایی، هوانوردی، فضایی و سایر فناوری‌های مرتبط تدوین کردند.
دبیر ستاد توسعه فناوری هوافضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: میانگین سنی افراد دخیل در ایجاد سند سیاستگذاری هوافضای كشور بیش از 20 سال است كه نشان‌دهنده این است كه بخش عمده نخبگان كشور در بخش هوافضا در تدوین این سند سهیم بوده‌اند.
وی افزود: سند سیاستگذاری هوافضای ایران در 27 پنل تخصصی و پنج پنل ویژه تلفیق ایجاد و 33 كارگروه ذیل این سند تشكیل شده است.
فرحی گفت: بیش از 12 هزار صفحه سند جامع هوافضای كشور در عرصه سیاستگذاری ایجاد و در نهایت یك سند 30 صفحه‌ای تدوین شد و در حال تصویب از طریق مبادی قانونی است.
این مقام مسوول در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اولویت‌های سند سیاستگذاری هوافضا گفت: براساس این سند توسعه هوافضایی در عرصه‌های مختلف تا افق 1404 در نظرگرفته شده است.
وی اضافه كرد: با بررسی سند توسعه هوافضا در كشورهای توسعه یافته دریافته‌ایم كه سند تصویب شده در حوزه هوافضای كشور روند مطلوبی دارد.
فرحی گفت: با مطالعه وضع موجود هوافضای كشور و وضع مطلوب براساس سند توسعه هوافضای كشور ره نگاشت پیشرفت كشور در عرصه هوافضا نیز مشخص شده است.
وی گفت: حدود 200 عنصر در كشور در عرصه هوافضا وجود دارد كه ایجاد هماهنگی با این عناصر یكی از كارهایی است كه باید
 انجام شود.
گفتنی است، همزمان با مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی سند سیاست گذاری هوافضای كشور نیز با حضور رییس جمهوری رونمایی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :