آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6937
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 10:0
تعداد بازدید : 413

فعالیت واحدهای فرهنگی دیجیتال بازرسی می شوند

مدیر واحد امور فعالیت های فرهنگی دیجیتال از بازرسی و نظارت منظم و دوره ای واحدهای فرهنگی دیجیتال دارای مجوز از این مرکز خبر داد.

موبنا- مصطفی اشرف، مدیر واحد امور فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال  اعلام کرد: این واحد از سال 86 کار خود را آغاز کرده و از ابتدا به تشکیل پرونده و صدور مجوز برای اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال مشغول بوده است.
وی با اشاره به وظیفه نظارتی این واحد گفت: تاکنون با دقت کافی و با همکاری نیروی انتظامی‌و قوه قضایی وظیفه بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای فرهنگی دیجیتال در این واحد انجام شده است و از این پس نیز ادامه خواهد داشت.
اشرف با تاکید بر رعایت خوب قانون از سوی تولید کنندگان محصولات دیجیتال از تذکر کتبی به بعضی از واحدها خبر داد و خاطرنشان کرد: معمولا در تخلفات صورت گرفته در وهله اول به تذکر کتبی اکتفا می‌شود، اما در صورت تکرار ممکن است واحد صنفی تعلیق و حتی با تشکیل پرونده به محاکم قضایی نیز معرفی شود.
وی آمار نظارت و بازرسی از واحدهای فرهنگی دیجیتال در 9 ماه نخست سال 90 را 270 بار عنوان کرد و گفت: تعداد این بازدیدها نسبت به سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است.
اشرف با اشاره به تشکیل ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هماهنگی و هم افزایی نظارت بر فعالیت واحدهای فرهنگی و هنری افزود: با هماهنگی خوبی که با ستاد وجود دارد، از این پس نظارت بر فعالیت واحدها با دقت بیشتری صورت خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :