آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6936
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 9:57
تعداد بازدید : 562

در مراسم رونمايي از پايگاه اينترنتي ستاد تسهيلات سفر مطرح شد:

تاكيد بر جذب دو ميليون طبيعت گرد به کمک این سامانه

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در مراسم رونمايي از پايگاه اينترنتي ستاد تسهيلات سفرهاي كشور، گفت: به اداره كل طبيعت گردي كه از 23 اسفندماه فعاليت خود را آغاز مي كند، تاكيد كرده ايم كه دوميليون نفر طبيعت گرد جذب كند.

ایسنا-  منوچهر جهانيان در مراسم رونمايي از پايگاه اينترنتي ستاد تسهيلات سفرهاي كشور به آدرس stsi.ir كه صبح روز گذشته (دوشنبه، 15 اسفندماه) در معاونت گردشگري برگزار شد، گفت:‌ ما پورتالي كه ضمن معرفي جاذبه‌هاي تاريخي و فرهنگي استان‌ها، برنامه‌هاي ستادهاي تسهيلات سفر را معرفي كند، نداشتيم. بنابراين در كمتر از دو هفته، تمام اطلاعات مورد نياز گردشگران را از استان‌ها جمع‌آوري كرديم تا اين پورتال راه‌اندازي شود.
وی در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه با توجه به رونمايي از اين سايت براي سومين سال، آيا قرار است اين سايت به‌شكل دایمي فعال باشد؟ تاكيد كرد:‌ سايت ستاد تسهيلات در چند سال گذشته، رونمايي نشده و فقط معرفي شده بود و متاسفانه در حد كلمه‌ «stsi» بود؛ ولي ما با توجه به جديتي كه داشتيم، شبانه‌روزي پاي اين كار مانده‌ايم و از همكاران خود مي‌خواهيم كه پيگير آن باشند.
به گفته جهانيان، اين سايت شامل اطلاعات و معرفي استان‌ها‌، جاذبه‌هاي گردشگري‌، آداب و رسوم‌، لباس‌ها و بازي‌هاي محلي‌، سوغات و صنايع دستي‌، اخبار مربوط به تعطيلات نوروزي‌، ستادهاي استان‌ها،‌ آمار سفرها‌، پيام‌ها و برنامه‌هاي آموزشي است.
وی همچنين از فعال شدن سامانه‌ پاسخگويي 09669 از 20 اسفندماه خبر داد و گفت:‌ مردم مي‌توانند با اين شماره، اطلاعات مورد نياز را دريافت و شكايت‌هاي خود را از اين طريق مطرح كنند. علاوه بر اين، سامانه‌ پيام كوتاه 2000440 در طول سال و تعطيلات نوروزي فعال مي‌شود و مردم نظرها، پيشنهادها‌ و انتقادهاي خود را از اين طريق مي‌توانند مطرح كنند.
معاون گردشگري كشور ادامه داد: شماره‌ تلفن 66582225 نيز در طول تعطيلات نوروزي مسوول رسيدگي به شكايت‌هاي مربوط به مراكز اقامتي و پذيرايي است.
 وي افزود:‌ مسابقه‌ خاطره‌نويسي در پايگاه اينترنتي ستاد تسهيلات سفرهاي كشور طراحي شده است و به 14 نفر از برگزيدگان اين مسابقه همراه اعضاي خانواده‌شان هزينه‌ سفر مشهد مقدس جايزه داده مي‌شود. همچنين از طريق پيام كوتاه 2000440 مسابقه‌اي براي طراحي شعار گردشگري از امروز تا 25 اسفندماه طراحي شده است كه به سه نفر از برگزيدگان آن نيز هداياي نفيسي داده خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :