آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6931
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 9:52
تعداد بازدید : 508

مراقب مهندسان اجتماعی در محیط اینترنت باشید

رییس پلیس فتای استان اصفهان با بیان اینکه «مهندسان اجتماعی» فریبکارانی هنرمند هستند که با فریب طعمه های خود به اطلاعات شخصی و محرمانه آنها دسترسی پیدا می کنند به کاربران اینترنت هشدار داد مراقب این افراد باشند.

 پایگاه خبری پلیس فتا- سرهنگ ستار خسروی افزود: یکی از آسیب‌ها و خطراتی که کاربران اینترنت را تهدید می‌کند اصطلاحی به نام مهندسان اجتماعی است.
این مقام مسوول با بیان اینکه مهندسی اجتماعی، هنر دستکاری در اختیارات افراد برای گرفتن اطلاعات یا انجام کارهایی است که آنها به طور عادی انجام نمی‌دهند، گفت: آنها با استفاده از غفلت، تمایل به دوستی و تمایل کمک به دیگران، طعمه خود را انتخاب
 می‌کنند.
وی تصریح کرد: کاربران اینترنت باید هوشیار باشند و درباره‌ آنچه به غریبه‌ها می‌گویند احتیاط کنند چون ممکن است آنها، همان کسانی نباشند که ادعا می‌کنند.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان بیان داشت: توصیه پلیس به کاربران این است که در برابر ایمیل‌هایی که از آنها اطلاعات صحیح شخصی یا محرمانه سوال می‌کنند، احتیاط کنند و حتما اطلاعات ضبط شده خود در ایمیل متنی یا صندوق پستی صوتی را محدود کنند چون مهندسان اجتماعی می‌توانند از این اطلاعات استفاده کرده و با فریب همکلاسی‌ها یا همکاران‌تان، اطلاعات محرمانه شما را به دست بیاورند.
این مقام انتظامی گفت: اگر مشکوک هستید که اطلاعات شخصی شما به خطر افتاده است، سریعا با بانک یا شرکت صادر کننده‌ کارت اعتباری خود تماس
 بگیرید.
سرهنگ خسروی در پایان خاطر نشان کرد: کاربران باید از غریبه‌هایی که اطلاعات با جزییاتی از کار سوال می‌کنند، بر حذر باشند و مطمئن باشند آنها در پی فریب دادن‌شان برای کسب اطلاعات محرمانه هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :