آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6918
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 9:20
تعداد بازدید : 438

وقفه يك ماهه در برگزاری جلسات شورای گفت وگو

با وجود گذشت يك ماه از برگزاري آخرين نشست شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي بار ديگر هجدهمين نشست اين شورا برگزار نشد، اين در حالي است كه در ماده 75 قانون برنامه پنجم توسعه، عنوان شده است جلسات شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي حداقل هر پانزده روز يكبار برگزار مي شود.

ایسنا-  پس از برگزاري هفدهمين نشست شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي كه آن هم همراه با تاخير دو هفته‌اي برگزار شده بود، هجدمين نشست اين شورا نيز هرچند طبق قانون بايد اول اسفندماه برگزار مي‌شد اما نه‌تنها در آن تاريخ، بلكه دو هفته بعد از آن يعني 15 اسفندماه نيز برگزار نشده است.
محمود دودانگه و محمدرضا بهرامن، دو عضو شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي تاييد کرده‌اند كه اين شورا جلسه‌اي نداشته است.
بهرامن علت برگزار نشدن اين جلسه را انتخابات مجلس ذكر مي‌كند و مي‌گويد: نماينده‌ها در حوزه‌هاي انتخاباتي خودشان بودند و قاعدتا نمي‌شد جلسه‌اي امروز برگزار كرد.
سخنان اين عضو شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي و همچنين سخنان پيشين محمد نهاونديان، سخنگوي اين شورا هرچند تاييد نمي‌كند كه اين شورا منحل اما وقفه‌هاي مكرر در برگزاري جلسات اين شورا، نشان مي‌دهد كه اين شورا به مانند ماه‌هاي ابتدايي آغاز كار خود جدي نيست.
شايد يكي از علل آن موضوع قانون بهبود فضاي كسب و كار باشد كه پس از مطرح و تصويب شدن آن در مجلس، ديگر نماينده‌هاي دولت از سطح وزرا به معاونان و مديران كل اين وزارت‌خانه‌ها تنزل پيدا كردند.
در آخرين نشست اين شورا محمد نهاونديان، در مورد حاضران در آن نشست عنوان كرده بود: از سوي دولت، نمايندگان وزارتخانه‌هاي جهادكشاورزي و ديگر وزارتخانه‌ها در سطح معاونان در اين نشست حاضر بودند.
پيش از آن نيز شانزدهمين نشست شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي 19 دي‌ماه در حالي كه رييس اين شورا و چند وزير اقتصادي ديگر دولت، به همراه رييس‌جمهوري به سفر كشورهاي آمريكاي لاتين اعزام شده‌ بودند، برگزار شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :