آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69157
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1393 11:46
تعداد بازدید : 802

گوگل یوتیوب کودکان را رونمایی می کند

گوگل فردا (دوشنبه) نرم افزار ویژه یوتیوب را برای کودکان رونمایی می کند.

BBC- در "یوتیوب کودکان" امکان نظارت والدین وجود دارد و برای بارگذاری محتوا هم محدودیت هایی خواهد داشت. این نرم افزار که در حال حاضر تنها در آمریکا قابل دسترسی است و به زودی در بریتانیا هم در دسترس قرار خواهد گرفت، از یوتیوب اصلی جدا خواهد بود. «انجمن ملی پیشگیری از خشونت علیه کودکان” که برای حمایت از کودکان فعالیت می کند از این اقدام گوگل استقبال کرده است.
یک سخنگوی این موسسه خیریه گفت که بزرگ ترین چالش حفاظت از نسل جدید کودکان، برقراری امنیت آنها در اینترنت است و آغاز به کار یوتیوب کودکان اقدام خوبی در این جهت است. وی افزود که این برنامه با استقبال فراوان پدران و مادرانی روبه رو می شود که می خواهند مطمئن شوند کودکان شان در معرض محتوای نامناسب قرار نمی گیرند. والدین می توانند در این نرم افزار مدت زمانی را که کودک می تواند صرف تماشای ویدیو کند محدود کنند یا امکان جست وجوی آن را خاموش کنند. آنها همچنین می توانند مدت زمانی را که کودک می تواند صرف تماشای ویدیو کند محدود کنند.
یوتیوب کودکان کانال ها و فهرست های پخش متنوعی خواهد داشت که به چهار دسته تقسیم می شود: نمایش ، موسیقی، آموزش و کاوش. کاربران همچنین می توانند موضوعات مشخصی را جست وجو کنند. این نرم افزار که صرفا روی دستگاه های آندروید گوگل در دسترس قرار می گیرد، رایگان خواهد بود.
شبکه های تلویزیونی دریم ورکس و جیم هنسون از جمله تولیدکنندگان محتوا برای یوتیوب کودکان خواهند بود.
شیمریت بن یر، مدیر تولید یوتیوب کودکان گفت: والدین به طور مداوم از ما می خواستند که یوتیوب را به فضای مناسب تری برای کودکان تبدیل کنیم. زمان مشاهده ویدیوها در یوتیوب سال به سال ۵۰ درصد رشد داشته، اما شبکه های سرگرمی خانواده ها سالانه چیزی بیش از ۲۰۰ درصد رشد می کنند.
سایت یوتیوب که به کاربران امکان بارگذاری و تماشای ویدیوهای شخصی شان را می دهد هفته گذشته 10 ساله شد و اکنون بیش از یک میلیارد کاربر دارد. گزارشی که سال ۲۰۰۹ منتشر شد نشان داد که یوتیوب محبوب ترین سایت برای کودکان است و برخی کلمات مبتذل هم در میان کلماتی است که آنها در اینترنت جست وجو کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :