آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69151
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1393 11:41
تعداد بازدید : 630

بدافزار خطرناک ده ها برنامه را تسخیر کرد

محققان امنیتی در روزهای اخیر در مورد از راه رسیدن بدافزار خطرناکی موسوم به Superfish سخن می گویند که به طور پیش فرض در برخی لپ تاپ های ساخت شرکت لنووو وجود داشته است.


 خبرگزاری فارس- تا به حال کمتر پیش آمده که بدافزاری قبل از خرید یک لپ تاپ در آن وجود داشته باشد، اما این تهدید بی سابقه مشکلات جدی برای کاربران ایجاد کرده است. Superfish قادر به نفوذ به ارتباطات رمزگذاری شده HTTPS بوده و لذا از داده های رد و بدل شده میان کاربران و وب سایت ها کسب اطلاع کرده و آنها را به سرقت می برد. HTTPS گواهی های جعلی خود را در ویندوز نصب کرده و آنها را جایگزین گواهی های SSL سایت های دیگر می کند. این بدافزار ضمن نفوذ به ده ها برنامه، سرقت داده های حساس از شبکه های بی سیم یا روترهای مختلف را نیز امکان پذیر می سازد. توان خرابکاری بدافزار یاد شده تا بدان حد است که دولت آمریکا هم وارد عمل شده و توصیه نامه امنیتی برای درامان ماندن از مشکل مذکور صادر کرده است.
یک محقق امنیتی نیز وب سایتی را به نشانی
https://filippo.io/Badfish راه اندازی کرده تا کاربران با استفاده از امکانات ان متوجه شوند آیا رایانه شان به بدافزار مذکور آلوده شده است یا خیر.  در این سایت دستورالعمل هایی برای پاکسازی فایرفاکس و ویندوز ازSuperfish نیز ارایه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :