آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69143
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1393 11:35
تعداد بازدید : 1989

در آستانه شب عید رخ داد

نوسان عجیب قیمت در بازار راکد موبایل

کمتر از یک ماه تا پایان سال باقی مانده، بازار موبایل راکد است و کمتر کسی اقدام به خرید گوشی می کند، اما نوسان قیمت در این بازار بسیار عجیب است.

فناوران- این روزها بازار موبایل رونقی ندارد و خرید و فروش راکد است. با این حال نوسان قیمت همچنان وجود دارد. برخلاف همیشه که بالا و پایین شدن قیمت ها تقریبا برای همه گوشی ها یکسان است، این روزها برخی از گوشی ها به شدت با کاهش قیمت همراه شده اند و برخی دیگر افت قیمتی بسیاری دارند.
بر اساس گزارش بازاریان، در طول یک هفته گذشته قیمت گوشی های سامسونگ و سونی به شدت با کاهش همراه شده، در حالی که قیمت گوشی های آیفون افزایش شدیدی داشته است.
بر این اساس گوشی گلکسی S5 از هفته گذشته تاکنون حدود 100 هزار تومان ارزان شده است. این گوشی هم اکنون با قیمت یک میلیون و 470 هزار تومان به فروش می رسد. این موضوع شامل گوشی های گلکسی S4 و گلکسی نوت 3 و 4 هم می شود و تقریبا با افت قیمتی 100 تا 150 هزار تومانی همراه شده است.
سایر گوشی های میان رده سامسونگ هم با افت قیمت همراه شده اند که نسبت به قیمت شان از کاهش کمتری برخوردار شده اند.
در میان گوشی های سونی هم این افت قیمت شدید بوده که به این ترتیب گوشی های سری Z حدود 100 تا 150 هزار تومان ارزان شده اند.
بر این اساس گوشی اکسپریا Z3 با افت قیمتی 150 هزار تومانی این روزها با قیمت یک میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد.
در این میان گوشی های Z2 و Z1 هم مشمول این کاهش 100 هزار تومانی شده اند.
به گفته فروشندگان بازار، گوشی های اکسپریا Z2 و Z1 نسبت به Z3 از فروش بیشتری برخوردارند چرا که هم قیمت مناسب تری دارند و تقریبا ویژگی متفاوتی با Z3 ندارند. 
همچنین نسخه کامپکت این گوشی به دلیل قیمت مناسب تر فروش بهتری از Z3 دارد.
با وجود کاهش قیمت گوشی های سونی و سامسونگ، گوشی های آیفون اپل این روزها با افزایش قیمت شدیدی همراه شده اند که بازاریان دلیل آنها را تنها افزایش قیمت دلار نمی دانند، بلکه کمبود گوشی در بازار را مهم ترین عامل سعود قیمتی این مدل گوشی ها عنوان می کنند.
بر این اساس قیمت نسخه های مختلف آیفون اپل با افزایش 150 تا 200 هزار تومانی همراه شده اند.
به این ترتیب نسخه رنگی آیفون 6 با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است و نسخه طلایی رنگ آن قیمت بالاتری از سایر رنگ های آن دارد.
در میان گوشی های موجود در بازار، گوشی های اچ تی سی کمترین نوسان قیمتی را داشته اند با این حال همه گوشی های این برند هم با کاهش 20 تا 30 هزار تومانی همراه شده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :