آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69116
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1393 11:4
تعداد بازدید : 754

مشکل بیمه کارگزاران مخابرات روستایی حل شد

با تصویب نمایندگان مجلس، از محل درآمد قانون توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سهم حق بیمه کارگزاران مخابرات روستایی پرداخت خواهد شد.

خبرگزاری فارس- در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه 94 بخش درآمدی پیشنهاد کمیسیون صنایع در بند ب تبصره 14 به تصویب رسید.
بر این اساس از محل درآمد قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز و فعالیت بخش غیردولتی از محل مازاد درآمد اعتبارات تخصیص یافته (28 هزار میلیارد ریال) تا سقف 2 هزار و 400 میلیارد ریال است.
اصل بند ب تبصره 14 با توجه به پیش بینی آن در لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در لایحه بودجه حذف شده است و اکنون این پیشنهاد کمیسیون مربوط به بخش درآمدی است تصویب شد.
بر این اساس بند ب، صندوق تامین اجتماعی موظف است کارگزاران و پیمانکاران حقیقی و افراد حقوقی و سایر افرادی که به عنوان کارگر یا تحت هر عنوان دیگری طرف قرارداد مخابرات روستایی می باشند (موضوع جزء (و ) ند 16 قانون بودجه سال 1389 کل کشور) را پس از واریز حق بیمه سهم کارگر توسط کارگزار و پیمانکار و تا زمان فروش سهام مدیریتی بر اساس قانون تامین اجتماعی و قانون کار تحت پوشش بیمه قرار دهند.
 وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعاون و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی ملزم به رفع مشکلات ناشی از اجرای بند 64 قانون بودجه سال 91 کل کشور مرتبط با کار گزاران مخابرات روستایی هستند و شرکت متولی (شرکت مخابرات ایران) مکلف به استمرار بیمه پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی و قرارداد مستقیم با کارگران، پیمانکاران و کارگزاران روستایی طبق شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار می باشد. رعایت شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار مانع از استمرار پرداخت حق بیمه موضوع این بند نمی شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :