آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69111
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1393 10:58
تعداد بازدید : 607

زمان واگذاری سهام ایرانسل مشخص شد

در حالی که واگذاری ۲۱ درصد از سهام شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل قطعی شده اکنون جزییات بیشتری از زمان این واگذاری به دست رسیده است.


خبرگزاری تسنیم- واگذاری 21 درصد از سهام اپراتور دوم موبایل کشور طبق الحاقیه پروانه آن که در آبان ماه سال 84 با عنوان تغییرات موثر بر سرمایه دارنده پروانه تصویب شده سرانجام پس از پنج سال دیرکرد، قطعی شد.
هفته گذشته، تسنیـم با اعلام این خبر که واگذاری ایرانسل در سال 94 تصویب شد، اعلام کرد که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مستندات این اپراتور را جهت بورسی شدن بررسی و 21 درصد از سهام آن را طبق قانون مکلف به واگذاری دانسته است.
براساس اطلاعات به دست آمده، این کمیسیون دولتی که ناظر اصلی بازار ارتباطات کشور است،  مقرر کرده تا روند خصوصی سازی ایرانسل بعد از اتمام مجامع عمومی شرکت های بورسی که معمولا پایان تیر ماه است، شروع شود.
این موضوع به منزله این است که شروع رسیدگی به گزارشات مالی، احتمال تغییر در اساسنامه، حسابرسی، تشکیل هیات واگذاری، نحوه تنظیم قراردادهای فروش سهام، شیوه قیمت گذاری و کلیه امور مرتبط به واگذاری بخشی از سهام دومین اپراتور ارتباطی کشور از اول مرداد 94 آغاز خواهد شد. این شرکت تا سررسید مذکور فرصت رسیدگی به این امور و آماده سازی شرایط واگذاری را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :