آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69028
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1393 12:11
تعداد بازدید : 675

درآمدهای صادراتی با تسلیم اظهارنامه از مالیات معاف هستند

مدیرکل دفتر توسعه صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: درآمدهای صادراتی با پیش شرط اساسی تکمیل و تسلیم فرم اظهارنامه مالیاتی، از پرداخت مالیات معاف هستند.


ایرنا- سید عباس حسینی افزود: بی‎توجهی و ناآگاهی تجار و صادرکنندگان از این پیش شرط، دلیل بروز مشکلات عدیده مالیاتی برای آنان است.
وی همچنین مواد اولیه صنعتی را که با هدف تولید صادراتی وارد کشور می‎شوند، تا یک سال معاف از پرداخت حقوق وارداتی عنوان کرد و افزود: این قانون نیز با رعایت ظرفیت تولید واحد صنعتی متناسب با میزان واردات مواد اولیه و انجام صادرات برای یک سال قابل استفاده است. مدیرکل دفتر توسعه صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران افزود: انجام صادرات مجدد (Re-Export) نیز از پرداخت حقوق وارداتی معاف است و تجار می‎توانند با خرید کالا از کشور مبدا و فروش آن به کشور دیگر اقدام کنند. وی ادامه داد: در این راستا نیز باید دو پیش شرط مهم توسط تجار رعایت شود؛ اول اینکه مدت زمان توقف کالا در داخل کشور و زمان قطعی ورود کالا از کشور مبدا به داخل کشور و فروش مجدد به کشور ثالث بیشتر از شش ماه نشود و نیز در صورت استفاده از ارز بانک به نرخ رسمی، موافقت بانک نیز اخذ شود
به گفته حسینی؛ برای جلوگیری از هدر رفت زمان و به منظور انجام صادرات مجدد و فروش به کشورهای همسایه ایران، ضرورتی ندارد کالا از کشور مبدا به داخل کشور منتقل شود و مجدد به کشور سوم انتقال یابد بلکه می‎تواند پس از انجام ثبت گمرکی از طریق ترانزیت، به کشورِ هدف نهایی انتقال یابد. مدیرکل دفتر توسعه صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر ضرورت بروزرسانی اطلاعات تجاری تولیدکنندگان صادراتی و صادرکنندگان گفت: کارآیی اطلاعات تجاری و تسلط بر قوانین تجاری، از الزامات اساسی در موفقیت تجاری و صادراتی است. حسینی سهم فعالیت شرکت‎های بازرگانی فراملی را سه چهارم کل سهم آمار تجارت‎های خارجی کشورها ذکر و تصریح کرد: لازم است آموزش‎های اساسی به شرکت های فعال در حوزه تجارت و تولیدکنندگان صادراتی ارایه شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :