آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69027
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1393 12:10
تعداد بازدید : 788

رییس مجمع واردات اعلام کرد:

ایجاد شهرک‎ صنعتی بهترین راهکار صیانت از درآمد معوقات بین المللی

رییس مجمع واردات گفت: اگر دولت مراقب نباشد، بازار گام به گام به سمت بلیعدن درآمدهای حاصل از معوقات بین المللی پیش خواهد رفت.

تسنیم - محمد حسین برخوردار در خصوص  چرخش نگاه تجار خارجی به سوی سست شدن تحریم‎ها گفت: امروز می‎توانیم به وضوح در عرصه تجارت بین‎المللی مشاهده کنیم که فضای تحریم‎ها سست و شکننده شده و شرکت‎های خارجی، نگرانی های گذشته نسبت به انجام معامله با طرف‎های ایرانی را ندارند و این می‎تواند نوید بخش کاهش فشار تحریم‎ها باشد.
 وی تاکید کرد: پیامی که در عرصه تجارت بین‎المللی در حال مخابره شدن است آن است که شرکت‎های خارجی درکمین بازار هفتاد میلیونی ایران هستند و زمان سنجی برای برای گسترش مراودات  تجاری را در برنامه خود قرار داده اند.
به گفته برخوردار، باید این اطلاع رسانی به مردم صورت بگیرد که نتیجه و آثار کاهش تحریم ها به تدریج بر سر سفره مردم نمایان خواهد شد و دولت مردان نباید با ایجاد مطالبات کوتاه مدت، کاری کنند که مجبور شوند درآمدهای حاصل از معوقات را صرف امور جاری کشور کنند. هرچند قطعا برنامه کمپانی ‎های بزرگ خارجی تمرکز بر همین موضوع خواهد بود. چرا که با این کار می توانند درهای بازار ایران را به سوی کالاهای خودشان باز کنند.
عضو هیات اتاق بازرگانی تهران گفت: در چنین فضایی بزرگترین نگرانی آن است که دولت نتواند قراردهای تجاری با طرف‎های خارجی را به سرمایه‎گذاری‎های مشترک تبدیل کند. اگر دولت برای این کار برنامه از پپیش تعیین شده‎ای نداشته باشد، بی‎تردید کشورهای خارجی درآمدهای حاصل از معوقات را به سمت واردات غیر ضروری سوق خواهند داد.
رییس مجمع واردات افزود: دولت باید صیانت از درآمدهای حاصل از دریافت معوقات بین‎المللی را جزو برنامه‎های اصلی خود قرار داده و مراودات تجاری را به گونه‎ای گسترش دهد که  قراردادهای تجاری با خارجی‎ها به سرمایه گذاری مشترک تبدیل شود
 وی تاکید کرد: ایجاد شهرک‎های صنعتی مشترک با کشورهای خارجی می‎تواند بهترین راهکار برای صیانت از درآمدهای حاصل از معوقات، جلب سرمایه‎گذاری‎های خارجی و ایجاد اشتغال در کشور باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :