آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68982
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1393 10:31
تعداد بازدید : 1161

اعضای شورای مرکزی دوره چهارم نصر کشور مشخص شدند

جهانگرد: نصرکشور برای تحول آماده شود

مجمع عادی عمومی سالیانه و انتخابات شورای مرکزی دور چهارم روز چهارشنبه 29 بهمن ماه با حضور اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان ها در کانون انصار برگزار شد.

 فناوران- این مراسم با استقرار هیات رییسه مجمع و ریاست کاظم آیت اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با یک ساعت تاخیر به طور رسمی آغاز به کار کرد.
در ابتدای این مراسم بنا به درخواست هیات رییسه، مهدی لسان صدق سرپرست دبیرخانه   گزارش عملکرد سازمان نصر کشور را ارایه کرد. دستور بعدی جلسه گزارش صورت های مالی منتهی به 30 آذر 93 بود که توسط فرهاد نیک نفس، خزانه دار سازمان، ارایه شد. پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس سازمان، صورت های مالی به اتفاق آرا به تایید اعضای سازمان رسید. همچنین رای گیری برای تصویب ترازنامه به عمل آمد و ترازنامه مورد تصویب هیات عمومی قرار گرفت.  در ادامه مراسم از کاندیداهای شورای مرکزی درخواست شد که اعلام کاندیداتوری کنند تا با ثبت نام آنها انتخابات شورای مرکزی برگزار شود.

  نهاد صنفی مقتدر زمینه ساز حرکتی شتابنده 
نصراله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از مهمانان حاضر در نشست مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بود که در خصوص ضرورت وجود نهادهای صنفی مقتدر به سخنرانی پرداخت و گفت: وجود یک نهاد صنفی مقتدر موجب می شود تا مجموعه صنعت ICT به جایگاه شایسته خود در اقتصاد ایران دست پیدا کرده و حرکت شتابنده در اقتصاد را محقق کند. 
وی افزود: در حال حاضر، مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود سه درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) را به خود اختصاص داده که در این میان سهم فناوری اطلاعات کمتر از یک درصد است.این درحالی است که این موضوع در اقتصادهای توسعه یافته متفاوت بوده و تا حدود هفت درصد و بیشتر است.
وی در خصوص تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز گفت: تشکیل یک نهاد صنفی، معرف گستردگی یک صنعت در عرصه اقتصادی کشور است و این سازمان در طول یک دهه فعالیت خود توانسته در هدایت فعالیت های فناوری اطلاعات در کشور نقش موثری داشته باشد.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان نظام صنفی به عنوان پارلمان بخش‎خصوصی ICT می تواند در تحلیل مسایل موجود در این حوزه، حل و فصل آنها و همچنین ایجاد رویه ها و راهکارهای جدید در صحنه اقتصادی کشور، حضور فعال
داشته باشد.
وی با بیان این مطلب که می توان با ایجاد یک کمیته و با یک باز تعریف ساختاری، از ظرفیت جوانان و بانوان در مدیریت و تصمیم گیری های این حوزه استفاده شود، افزود: باید برآیند تلاش ها منجر به تقویت ظرفیت های موجود شود و افق پیش رو بیانگر افزایش نقش بانوان و جوانان در خلق ثروت است و این موضوع باید در این نهاد صنفی نیز مورد توجه قرار گیرد.

  افزایش اشتیاق به سرمایه گذاری در حوزه ICT
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مورد تحولات اقتصادی و سیاسی در حال وقوع در سطح ملی و منطقه تصریح کرد: در حال حاضر، اشتیاق به سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین المللی رشد چشمگیری 
داشته است.
وی در خصوص اقدام های مثبت صورت گرفته در کشور در حوزه اقتصادی افزود: سازمان نظام صنفی به عنوان پارلمان بخش خصوصی ICT می بایست، آثار بازگشایی اقتصاد را در این حوزه و کسب وکارهای مرتبط بررسی و زمینه ارتقای این بخش و دولت را از طریق مدیریت دانش فراهم کند.
نصراله جهانگرد افزود: در کشور ما نیز با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و تلاش های در دست اجرا، سال آینده شاهد اوج گیری فراهم شدن زیرساخت ارایه خدمات در حوزه های تلفن همراه، اینترنت خواهیم بود.
وی تاکید کرد: با توجه به رشد شرکت های دات کام و همچنین تحولات تکنولوژیک در سطح دنیا و همچنین داخل کشور، به نظر می رسد نظام صنفی باید خود را برای این موضوع آماده و
تجهیز کند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات آمادگی دارد تا هرگونه همکاری که موجب ارتقای جایگاه صنعت و به دنبال آن، تحقق اقتدار حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور شود را عملیاتی کند.

  معرفی کاندیداها و برگزاری انتخابات
در ادامه این مراسم کاندیدهای انتخاب شورای مرکزی و بازرس به معرفی خود پرداختند و برنامه و دیدگاه های خود را اعلام کردند. سپس انتخابات برگزار و افراد ذیل به عنوان اعضای شورای مرکزی برگزیده شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :