آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6888
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:52
تعداد بازدید : 474

مدیر عامل بانک کشاورزی عنوان کرد:

ابلاغ دستورالعمل های پیاپی مهم ترین مانع توسعه کربنکینگ

مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: ابلاغ دستورالعمل های پیاپی از سوی بانک مرکزی خود مهم ترین مانع در راه توسعه نظام بانکداری متمرکز در کشور محسوب می شود که هزینه های زیادی هم دارد. نظام کربنکینگ امکاناتی را در اختیار بانک ها قرار می دهد که قابل مقایسه با سیستم جزیره ای نیست.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیکی- محمد طالبی، مدیر عامل بانک کشاورزی، با بیان اینکه برای توسعه سامانه بانکداری یکپارچه باید به یک وحدت رویه برسیم گفت: روش‌ها باید ساده‌تر شود، مقررات تثبیت داشته باشد زیرا سیستم الکترونیکی مانند دستی نیست و به هر حال ارایه برنامه‌های جدید مستلزم زمان بیشتری
 است.
وی در ادامه با بیان اینکه بومی‌سازی کار مشکلی است عنوان کرد: در ایران نیز دایما بخشنامه‌ها تغییر می‌کند سود سپرده‌ها و غیره مدام در حال تغییر است و از آنجا که ما روش دستی نداریم و مکانیزه است. بنابراین  هر آنچه که از سوی مقام ناظر ابلاغ می‌شود برای اجرایی شدن نیاز به زمان دارد زیرا برنامه جدید باید روی سیستم اعمال شود.
به گفته وی نظام کربنکینگ امکاناتی را در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهد که قابل مقایسه با سیستم جزیره‌ای نیست.
طالبی با اشاره به اینکه این بانک تجربه متفاوتی را در پیاده‌سازی نرم‌افزار طی کرده به تحلیل وضعیت فعلی کربنکینگ در بانک کشاورزی پرداخت و گفت: به علت اینکه نرم‌افزار کربنکینگ پیچیده‌ترین نرم‌افزار بانکی محسوب می‌شود و از سوی دیگر تنوع و حجم عملیات در هر بانکی زیاد است بنابراین انعطاف‌پذیری بالا مهم‌ترین مساله در طراحی و عملیات سیستم است.
طالبی ضمن تشریح عملکرد این نرم‌افزار در بانک کشاورزی افزود: از مهم‌ترین مزیت این نرم‌افزار این است که ارتباطات‌مان با مشتری بسیار بهبود یافت، علاوه بر این اطلاعات بانک منسجم و به طور کلی در نظام نظارتی بانک تحول چشمگیری ایجاد شده است.
وی خاطر نشان ساخت: ما با این کربنکینگ هر اطلاعاتی و به هر شکلی که بخواهیم در دسترس داریم و از امکانات دیگری که این نرم‌افزار در اختیار ما قرار داده این است که توانسته‌ایم ماژول‌های مختلفی را به این سیستم متصل کنیم.  به طور مثال ماژول CRM بدون این نرم‌افزار امکان اجرایی ندارد، این درحالی است که   CRM بانک کشاورزی بسیار پیشرفته است.
مدیر عامل بانک کشاورزی با اشاره به اینکه تمام طرح‌های اجرایی این بانک به صورت مکانیزه نظارت می‌شود عنوان کرد: ما با استفاده از این نرم‌افزار نظام داشبورد مدیریتی  را که بهترین و سهل‌الوصول‌ترین نظام مدیریت اطلاعات محسوب می‌شود ، اجرایی کردیم ، علاوه بر این کل فرآیند تسهیلات در بانک کشاورزی مکانیزه شده است.
وی در ادامه با اشاره به طرح مرآت (مدیریت     رایانه‌ای اعطای تسهیلات) را سبب ایجاد تحول در رابطه بانک با کشاورزان
 دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :