آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6884
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:43
تعداد بازدید : 464

بانک مجازی ضرورتی اجتناب ناپذیر

بانکداری مجازی را نباید با بانکداری اینترنتی اشتباه گرفت زیرا بانکداری مجازی از کلیه کانال های ارتباطی برای دسترسي استفاده می کند. بانکداری تمام الکترونیکی از جمله بانکداری های رایجی است که از مزایایی همچون امنیت و سرعت بالا در عملیات بانکی، تسهیل در روابط بانکی و عملیات بانکی برخوردار است. همچنین مزیت دیگر بانکداری مجازی این است که در اين بانك ها، ديگر سپرده گذار نمي داند كه سپرده گيرنده، چه كسي است و در واقع سپرده گذار در بانك مجازي با فرد و شعبه خاصي سر و كار ندارد.

بورس نیوز- لزوم تشكيل بانك‌هاي مجازي از نكات ضروري است که در نظام بانكداري امروزه نبود آن بسیار احساس می‌شود و ايران نيز بايد مانند ساير كشورها اين نوع بانكداري را تجربه كند.
در این رابطه ایرج ندیمی عضو سابق شورای پول و اعتبار گفت: امروز دنیا به سوی کاهش بروکراسی و کاغذ بازی‌های مختلف می‌رود و از این رو باید با تبدیل بانکداری سنتی و دیگر بخش‌ها به عملیات الکترونیکی و بردن آنها به فضای مجازی بپردازیم.
نماینده منتخب مردم لاهیجان در دوره نهم مجلس گفت: الکترونیکی شدن بانک‌ها می‌تواند کمک بسیاری هم به سرمایه گذاران و هم به کشور کند، زیرا با این اقدام ضریب امنیت سرمایه بالا می رود و مردم اشتیاق بیشتری برای شراکت در سرمایه‌گذاری پیدا می‌کنند.
وی ادامه داد: اگر بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار و دیگر نهاد‌های پولی بخواهند تصمیماتی را اجرایی کنند و بعد در مدت زمان کوتاهی دست به تغییر این تصمیمات بزنند، ناامنی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و فضای سرمایه‌گذاری در این صنعت دچار بحران می شود.
ندیمی با اشاره به اینکه تسریع در تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند یکی از مهم‌ترین مسایلی باشد که مشکلات را حل می‌کند، تصریح کرد: طولانی شدن زمان برای تصمیم‌گیری‌های پولی و اعتباری می‌تواند باعث بروز مشکلات بسیاری در بازار پول و سرمایه شود.
وی اظهار کرد: بانک داری سنتی با مشکلات و معضلات متفاوتی از جمله خرید و اجاره ملک برای تاسیس شعب که خود منجر به افزایش سرسام آور سرقفلی مغازه‌ها شده است، افزایش هزینه‌ها از طریق استخدام پرسنل اضافی و هزینه نگهداری شعب و امکان تبانی پرسنل شعب با مشتری، نظیر مورد اخیرا مواجه است ولی می توان گفت، بانکداری مجازی از این مشکلات مبراست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :