آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6883
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:39
تعداد بازدید : 541

دلایل بسته ماندن نماد بانک آرین

مدیرعامل فرابورس درباره دلیل توقف نماد بانک آرین که از چهار ماه پیش تاکنون بسته است، توضیحاتی ارایه داد.

فارس- در حالی که چندی ‍‍‍ قبل محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی از راه‌اندازی نخستین بانک مجازی ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داده بود، هم‌اکنون بالاترین مقام  فرا بورس در مورد دلایل توقف نماد و سرنوشت بانک مجازی آرین، نخستین بانک الکترونیکی که بعد از 4 ماه توقف نماد در فرابورس و نامشخص بودن سرنوشت 3000 سرمایه‌گذار این بانک هنوز نامعلوم است، توضیحاتی داد.
مصطفی امید قائمی در این باره گفت: بانک آرین با سرمایه‌ای معادل 70 میلیارد تومان در فرابورس اقدامات پذیرش خود را انجام داد وپس از ثبت بانک در اداره ثبت شرکت‌ها سرمایه خود را به 200 میلیارد تومان از طریق عرضه سهام در فرابورس افزایش داد.
وی ادامه داد: موضوع افزایش سرمایه بانک آرین در حالی انجام شد که بانک مرکزی اجازه فعالیت بانک الکترونیکی آرین را به افزایش سرمایه به ۲۰۰ میلیارد تومان منوط کرده بود، ولی تاکنون بانک مرکزی مجوزی برای فعالیت این بانک صادر نکرده و به همین دلیل تاسیس بانک الکترونیکی آرین در وضعیت نامشخصی قرار گرفته است.
قائمی با بیان این که بانک آرین یک شرکت ثبت شده با سرمایه تماما پرداخت شده و هیات مدیره کامل است،تصریح کرد: تنها اقدامات صدور مجوز فعالیت مقداری طولانی شده است. وی درباره اقدامات فرابورس برای بانک آرین نیز گفت: ما با بانک مرکزی درباره بانک آرین و دیگر بانک‌های حاضر در فرابورس که عملیاتی نشده‌اند، رایزنی‌هایی انجام داده‌ایم، اما قدم اصلی را بانک‌ها و بانک مرکزی باید بردارند. مدیرعامل فرابورس درباره دلیل توقف نماد بانک آرین اظهار کرد: بانک آرین با ارایه اطلاعات خود به فرابورس می‌تواند نماد خود را که در چهار ماه اخیر مسدود بوده است، باز کند.
در حالی سرنوشت نخستین بانک مجازی ایران در وضعیتی نامشخص قرار گرفته است که از راه‌اندازی نخستین بانک مجازی جهان بیش از 17 سال و در آسیا نیز بیش از 12 سال می‌گذرد.
از مزایای بانکداری مجازی یا بانک‌های تمام الکترونیکی، امکان استفاده مشتری در هر زمان حتی در روز‌های تعطیل، قابل دسترس بودن در تمام نقاط دنیا، انجام عملیات بانکی با سرعت بالا، وجود امنیت لازم در اجرای عملیات بانکی و دیگر مزایایی است که می‌توان با راه‌اندازی بانکداری مجازی، از این مزایا بهره‌مند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :