آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68820
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1393 11:52
تعداد بازدید : 862

وصله مایکروسافت PowerPoint را از کار می اندازد

یکی از وصله های امنیتی این ماه مایکروسافت که با نام KB2920732 شناخته می شود کنار گذاشته شد. زیرا نصب این وصله امنیتی باعث از کار افتادن نرم افزار PowerPoint می شود.

همکاران سیستم- به گزارش وب سایت theregister این وصله امنیتی به گونه ای ساخته شده بود تا با نصب آن ثبات در نرم افزار PowerPoint 2010 ارتقا یابد که بخش اعظم قابلیت های آن مربوط به سیستم بازپخش ویدیویی می شد. 
اما زمانی که کاربران اقدام به نصب آن می کنند، این وصله امنیتی سبب هیچ گونه ارتقایی نمی شود و دست کم برای بسیاری از کاربران که در این زمینه گزارش های خود را منتشر کرده اند، پس از این به روزرسانی و نصب نرم افزار PowerPoint قادر به باز شدن نیست.
مایکروسافت در پاسخ به این گزارش ها توضیح داده است که این به روزرسانی تجدیدنظر شده است و علت بروز مشکل مذکور در دست بررسی است.
این طور که مرکز The Register محاسبه کرده، این ششمین بار در ۸ ماه گذشته است که مایکروسافت مجبور می شود وصله امنیتی خود را به دلیل بروز مشکلات مختلف حذف کند.
در آگوست گذشته یک وصله امنیتی باعث شد سیستم Blue Screens از کار بیفتد و سپس در ماه اکتبر به دنبال بروز برخی مشکلات وصل امنیتی دیگر کنار گذاشته شد. در ماه دسامبر نیز شرکت مایکروسافت سه وصله امنیتی که برای مجوزهای ریشه ای، Exchange 2010 و Excel عرضه شده بود را کنار گذاشت.
باید توجه داشت که تکرار اشتباهات در جریان عرضه وصله های امنیتی اتفاق خوبی برای مایکروسافت محسوب نمی شود و حتی اگر اختلالات پیش آمده چندان جدی نباشد، مایکروسافت می بایست جلوی این روند را بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :