آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6882
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:37
تعداد بازدید : 949

نوکیا در دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه

نوکیا در دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده، شرکت و برندگان برنامه نویسی پلات فورم هایش را اعلام کرد.

کنفرانس خدمات ارزش افزوده در روزهای 14 و 15 اسفندماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای ایران برگزار می‌شود. در این کنفرانس جوایز برنامه‌نویسی و طراحی نرم‌افزار برای پلات‌فورم‌های نوکیا به نفرات برتر مسابقه نوکیا اهدا شد و فروهر فروتن مدیر نوکیا در ایران، در مورد اکوسیستم موبایل و خدمات ارزش افزوده سخنرانی‌هایی را ایراد کرد.
در جلسات تخصصی که در دومین روز برگزار می‌شود، نوکیا نقشی پویا و تاثیرگذار داشت.
فروهر فروتن مدیر کل نوکیا در ایران در رابطه با آینده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در ایران گفت: «خدمات ارزش افزوده تلفن همراه کاملا با تصویر آینده از اکوسیستم موبایل و توسعه آن در کشور مرتبط است. با در نظر گرفتن ضریب نفوذ فعلی و تقاضای موجود و رشد آن و همچنین افزایش اپراتورهای فعال در ایران توام با شبکه‌های با نسل‌های بالاتر، مسلما می‌توان تصویر امیدوارکننده‌ای از خدمات ارزش افزوده‌ای که می‌توان در این حوزه ارایه داد، ترسیم نمود. در یک کلام می‌توان گفت: آینده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در ایران بستگی به میزان توسعه زیر ساخت‌های مورد نیاز و همچنین ایجاد سازوکارهایی برای درگیر شدن هرچه بیشتر بازیگران بالقوه‌ای مانند اپراتورها، بانک‌ها و کسب و کارهای دیگر دارد.»
نوکیا با حمایت از کنفرانس خدمات ارزش افزوده برای دومین سال متوالی، پلات‌فرم‌‌های بومی ‌پیاده‌سازی شده در ایران رامعرفی کرد. این پلت‌فرم‌ها تحت عناوین پورتال نرم‌افزارها (farsi.nokia.com/downloads)، وبلاگ گفت‌وگوی نوکیا (Goftogoo.nokia.ir)، خبرنامه نوکیا (newsletter.nokia.ir)، توسعه نقشه‌های نوکیا برای شهرهای ایران و افزایش تعداد مراکز خدمات(Care Centers) هستند. از دیگر اهداف نوکیا در کنفرانس ارزش افزوده، آغاز همکاری با سهامداران مختلف نظیر اپراتورها و برنامه‌نویسان برای توسعه و ترویج اکوسیستم بود.
سمیه باقربیگی از شرکت گیتی افروز تابان (گاتا) با طراحی برنامه کاربردی «تبدیل متن به گفتار فارسی رسا» برای پلات‌فورم سیمبین که بر روی گوشی‌های سیمبین سه و بالاتر قابل اجراست، به عنوان نفر اول شناخته شد و جایزه 5 میلیون تومانی را از آن خود کرد. برنامه «تبدیل متن به گفتار فارسی رسا» سابقا در جشنواره رسانه‌هاي دیجیتال به عنوان خلاقانه‌ترین اثر برنده تندیس زرین شده بود و از بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی‌تقدیرنامه دریافت کرده است.
رضا بخشی از اداره مخابرات خراسان رضوی نیز به عنوان دومین برنده صاحب یک گوشی نوکیا N9 شد. آقای بخشی برنامه کاربردی «تاکسی‌متر برای گوشی نوکیا مدل 5800» را طراحی کرد. این برنامه از قابلیت‌های تاكسي‌متر، عملکرد مسافر  به صورت تكي، دربستي و آژانسي برخوردار است.
جایزه نفر سوم یک گوشی نوکیا N8 بود که به شهاب شمس اهدا شد. آقای شمس برنامه کاربردی «کنترل قفل‌های امنیتی با استفاده از تلفن همراه» را برای پلات‌فورم جاوا طراحی کرد. این نرم‌افزار که با استفاده از بلوتوث گوشی‌های تلفن همراه به میکروکنترلرِ قفل‌ها متصل می‌شود، امکان آن را دارد به عنوانِ یک کلید عمل و قفل در‌ها را باز کند.
در انتها برندگان جوایز خود را از فروهر فروتن دریافت کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :