آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68818
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1393 11:50
تعداد بازدید : 940

سهام اپل رکورد زد

اپل از گذشته به عنوان برترین شرکت فناوری شناخته می شد، اما اکنون ارزش کلی سهام این شرکت به 700 میلیارد دلار رسیده تا این غول فناوری رکورد جدیدی را در میان شرکت های فناوری به خود اختصاص دهد.

خبرگزاری مهر- کمپانی اپل به عنوان برترین شرکت و غول فناوری دنیا نام گرفته که در زمینه تولید و عرضه محصولات فناورانه مانند لپ تاپ، PC، تبلت، اسمارت فون و آی پد فعالیت دارد. 
اپل در هفته گذشته توانست رکورد سهام های مالی را به خود اختصاص دهد. ارزش هر سهم اپل به 122 دلار و ارزش کلی سهام این شرکت به بیش از 700 میلیارد دلار رسید تا این کمپانی بتواند رکورد دیگری را به خود اختصاص دهد. این شرکت فناورانه توانست اولین شرکتی باشد که سهام کلی آن به 700 میلیارد دلار دست 
پیدا کرده است. 
شرکت اکسون موبایل (Exxon Mobil) در دومین رده قرار گرفته و ارزش کلی سهام این شرکت در حدود 385 میلیارد دلار اعلام شده است. در حال حاضر، سهام شرکت های مایکروسافت و گوگل از سهام شرکت اپل باز مانده اند. این موضوع در حالی است که تیم کوک، مدیرعامل اپل در هفته گذشته گفته بود: کمپانی اپل به این ادعا که سود دهی و میزان خلاقیت ارتباط عکس دارند، معتقد نیست. بدین معنا که با افزایش سود دهی، خلاقیت شرکت ها کاهش نمی یابند و مقامات اپل هیچ گونه محدودیتی را در قابلیت هایش اعمال نمی کند و پروژه های جدیدی را آغاز خواهند کرد. 
فروش اپل در بازارهای چین به سرعت در حال افزایش بوده به طوری که درآمد این شرکت تنها در بازارهای چین با رقمی در حدود 38 میلیارد دلار در سال 2014 میلادی مواجه بوده که نسبت به سال گذشته در حدود یک میلیارد دلار رشد داشته است.
گرچه بازارهای فناوری در دستان اپل است، اما این شرکت بایستی به ارایه و عرضه گجت های متفاوت و جدیدی بپردازد تا بتواند همچنان در اوج بماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :