آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68782
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1393 10:51
تعداد بازدید : 1302

حمایت ها از بازی های رایانه ای ساماندهی می شود

کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی برنامه ملی بازی های رایانه ای را برای طرح در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رساند.

روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی- این کمیسیون برنامه ملی بازی‏های رایانه‏ای را با رویکرد راهبردی و تقسیم كار ملی و همچنین ارایه راهکار برای حل مشکلات موجود در این حوزه مورد بررسی قرار داده و به تصویب رساند.
بنابر این گزارش، کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بررسی طرح ها و پیشنهادات مختلف ارایه شده از سوی کمیته بازی‏های رایانه‏ای و استفاده از صاحب نظران این حوزه، برنامه ملی بازی‏های رایانه‏ای را به تصویب رسانده است.
سیاست های بهبود آموزش و مهارت بازی سازی یکی از این مصوبات است که در صورت اجرایی شدن آن توسط دستگاه های ذی ربط، نیروی انسانی مورد نیاز صنعت بازی‏های رایانه‏ای کشور در حوزه های فنی و محتوایی جهت طراحی صدها بازی رایانه ای قوی و جذاب پرورش پیدا خواهند کرد. ساماندهی و جهت‏دهي به حمایت های بازی های رایانه ای، موضوع دیگری بود که به منظور افزايش اثربخشي حمايت‏ها و تسهیل فضای کسب و کار مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت. در صورت تصویب نهایی این مصوبه، هماهنگی و همکاری دستگاه ها در حمایت از بازی رایانه ای ارتقا خواهد یافت و با مشخص شدن سیاست ها و خط مشی‏ ابلاغی،  فعالان بخش خصوصی امکان این را خواهند یافت تا بازی های رایانه ای با کیفیت بهتر نسبت به گذشته تولید کنند. مصوبه ساماندهی توزیع فیزیکی و دیجیتال بازی‏های رایانه‏ای که کارخانه ها، توزیع کنندگان، خرده فروشان و سایت های توزیع کننده بازی را در بر می گیرد، بخش دیگری از این مصوبات است که در صورت تصویب نهایی و ابلاغ آن، فروش بازی‏های رایانه‏ای داخلی و خارجی در کشور توسط دستگاه هاي ذيربط ساماندهی شده و توزیع بازی های غیر مجاز کاهش می یابد و زمینه رقابت برای بازی سازان داخلی فراهم خواهد شد.
برهمین اساس، مصوبه ساماندهی بازی های برخط نیز در دستور کار کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور قرار گرفت که بر اساس آن زمینه فعالیت شرکت های داخلی در فضای مجازی بیشتر می شود و 
جهش لازم در تولید بازی های برخط در کشور اتفاق خواهد افتاد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :