آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68706
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:52
تعداد بازدید : 768

ضرورت تشکیل کمیسیون تجارت الکترونیکی در اتاق بازرگانی

سخنگوی ائتلاف فراگیر ایرانی آباد با بیان اینکه ارتباطات و فناوری اطلاعات به خودی خود می تواند یک موتور محرک برای فعالیت های اقتصادی به شمار می آید، اظهار داشت: حجم تجارت جهانی از طریق حوزه ICT در سال 2015 رقمی حدود 1.5 تریلون دلار برآورد می شود که این امر نشان از آن دارد که این بخش در سطح بین المللی به یک صنعت تبدیل شده است.

تسنیم- حمید حاجی ابراهیم زرگر با بیان اینکه در سال 2012 تجارت ICT  در خاورمیانه 20 میلیارد دلار بوده است، افزود: درسال 2013 این رقم به 27 میلیارد دلار و در سال 2014 به  34 میلیارد دلار رسیده است. البته براساس هدف‎گذاری کشورهای خاورمیانه در سال 2015 باید این اعداد به 40 میلیارد دلار برسد.
وی با بیان اینکه دردنیای امروز برای تولید نرم افزار نیازمند ابزارهای خاصی هستیم، تصریح کرد: هم اکنون حوزه تجارت الکترونیکی در اتاق بازرگانی ایران مغفول مانده است که برای حل این موضوع نخست باید زیرساخت های مناسب را در قالب تشکیل کمیسیون ویژه و یا کارگروه تخصصی خاص فناوری اطلاعات در اتاق ایجاد کنیم.
سخنگوی ائتلاف فراگیرایرانی آباد اضافه کرد: با استقرار این زیر ساخت ها ماموریت و اهداف بخش های مختلف اتاق تعریف ومسیر تحقق آنها فراهم 
خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :