آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68701
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:46
تعداد بازدید : 891

در پنجمین همایش بین‌المللی مخابرات

فرصت ها و چالش های بخش خصوصی در پروانه های جدید ارتباطی بررسی می شود

پنجمین همایش بین المللی مخابرات (ITC2015) با موضوع محوری "پروانه های جدید، قواعد بازی جدید، منابع رادیویی جدید، برنامه توسعه جدید" امروز (سه شنبه 28 بهمن ماه) در محل موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی برگزار می شود.

فناوران- در این همایش که با حمایت  سازمان نظام صنفی رایانه ای، همراه اول، شرکت فناپ و جمعی دیگری از فعالان این حوزه  برپا می شود، شرکت ها و بازیگران فعال ارتباطی همچون اپراتورهای تلفن همراه، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی فعال در حوزه ی مخابرات و تجارت الکترونیکی حضور دارند تا در خصوص موضوعاتی چون فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروانه های جدید ارتباطی نظیر MVNO وFCP ، چالش ها و چشم اندازهای مشارکت تجاری و توسعه رقابت و افزایش کیفیت در بازار خدمات باند وسیع ایران به تبادل نظر بپردازند. بیش از 20 سال از آغاز به کار اپراتورهای تلفن همراه در کشور می گذرد و در حال حاضر ضریب نفوذ استفاده از تلفن همراه در کشور با حضور چهار اپراتور سراسری فعال، به بیش از 120 درصد رسیده است، با این حال، از یک سو بازارِ شبه انحصاری و اشباع شده، مانع از فعالیت اپراتورهای جدید برای عرضه خدمات نوین شده و از سوی دیگر، تعرفه های بالا، کیفیت پایین و تنوع کم خدمات، ورود بازیگران جدید را به این بازار می طلبد.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، برای برون رفت از این مشکلات، راهکار اپراتور مجازی 
(MVNO) را از اوایل امسال مطرح کرد تا به کمک این اپراتورها بتواند بخشی از نیازمندی های بازار اپراتورهای تلفن همراه را بدون ایجاد اپراتوری مستقل، بر پایه ی نوآوری و نه ایجاد شبکه زیرساخت جدید تامین کند.
اپراتورهای مجازی با بهره گیری از شبکه ارتباطی اپراتورهای میزبان، توان خود را به ارائه ی خدمات جدید، بهتر یا ارزان تر معطوف می کنند. تجارب جهانی نیز نشان داده، ورود اپراتورهای مجازی، همزمان با افزایش رقابت پذیری و کیفیت خدمات، کاهش تعرفه ها و در نتیجه افزایش رضایت مشتریان را نیز به دنبال داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :