آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68700
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:39
تعداد بازدید : 812

«همراه اول» بالاتر از سایر اپراتورهای تلفن همراه جای گرفت

در هفدهمین رتبه بندی صد شرکت برتر ایران، همراه اول در تمامی شاخص های ارزیابی، بالاتر از سایر اپراتورهای تلفن همراه کشور قرار گرفت.

فناوران- صبح دیروز همایش معرفی شرکت های برتر ایران با حضور مدیران 500 شرکت دولتی ،  خصوصی و عمومی ، مدیران وزارت صنعت و معدن و تجارت و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار و طی آن 500 شرکت برتر ایران در پنج گروه صد تایی و در بخش های مختلف معرفی شدند. در این ارزیابی شرکت های برتر بر اساس شاخص هایی همچون بالاترین رتبه فروش، بالاترین ارزش افزوده، بیشترین دارایی، بالاترین اشتغال زایی، بیشترین سودآوری، بالاترین ارزش بازار و ... معرفی شدند که در بخش رتبه بندی صد شرکت برتر از نظر بالاترین ارزش افزوده و  بالاترین ارزش بازار، شرکت ارتباطات سیار ایران در جمع 10 شرکت برتر ایران قرار گرفت. همچنین از نظر شاخص میزان فروش شرکت ارتباطات سیار ایران رتبه 23 را به خود اختصاص داد. در این رتبه بندی، شرکت مخابرات ایران توانست در گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات رتبه نخست را بدست آورد. براساس این گزارش ،  شرکت مخابرات ایران رتبه ششم در بالاترین ارزش افزوده، رتبه چهارم در بالاترین ارزش بازار ،  رتبه چهارم در اشتغال زایی و رتبه پانزدهم در فروش را کسب و به این ترتیب بالاترین امتیاز در گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات را از آن خود کرد. در این رتبه بندی گروه های صنعتی به 29 گروه تقسیم و در هر گروه یک شرکت به عنوان شرکت برتر معرفی شده است. اما در رتبه بندی بالاترین فروش ،  بیشترین صعود ،  بالاترین سهم بازار ،  بیشترین رشد فروش، بیشترین دارایی ،  بالاترین اشتغال زایی ،  بیشترین صادرات و بیشترین بازدهی فروش، 500 شرکت برتر ایران در قالب پنج دسته 100 تایی بدون در نظر گرفتن گروه ارزیابی شده اند. شرکت مخابرات ایران در سال گذشته نیز با کسب 5 مقام برتر، در کل شاخص های سازمان مدیریت صنعتی، به عنوان شرکت برتردرمیان 500 شرکت برتر ایرانی شناخته شد. این در حالی ست که این شرکت در حوزه اشتغال زایی از رتبه پنجم در سال 1392 به رتبه چهارم در سال 1393، ارتقا یافته است.
سازمان مدیریت صنعتی به عنوان متولی بررسی و تعیین یکصد شرکت برتر ایران ،  بر اساس اطلاعات سال مالی 1392 ،  شرکت مخابرات ایران را در رتبه پانزدهم قرار داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :