آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6870
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:8
تعداد بازدید : 370

الزامات اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها از زبان نهاوندیان

رییس اتاق بازرگانی ایران الزامات اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه را تشریح کرد.

فارس- محمد نهاوندیان در خصوص الزامات فاز دوم قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها گفت: در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دیگر دغدغه‌های مدیریت روانی جامعه وجود ندارد. لذا می‌توان به اولویت‌های بیشتری پرداخت.
وی افزود: استفاده بهینه از منابع، ارتقای بهره‌وری و جلوگیری از هدر‌رفتن منابع با اولویت بخشی تولید در کشور و انطباق سیاست‌های کشور در راستای حمایت از بخش تولید و نوسازی و توسعه تکنولوژی‌های نوین با قیمت‌های جدید حامل‌های انرژی از جمله موارد مهمی است که باید در فاز دوم رعایت شوند.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: باید اجازه داده شود تا متناسب با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و منطبق با علایم قیمتی و استوار با منطق بازار قیمت محصولات تولیدی براساس آن تعیین و بر منطق بازار وفادار باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید اجازه داده شود تا واحدهای تولیدی به مولفه قیمت تمام شده توجه داشته باشند گفت: در فاز اول تاکید دولت در پرداخت یارانه مستقیم به مصرف‌کنندگان بود اما علاوه بر آنچه در قانون تاکید شده بود یارانه مستقیم به بخش تولیدی پرداخت نشده و به جای پرداخت نقدی به واحدهای تولیدی از تسهیلات اعتباری استفاده شد و واحدها را متعهد به پرداخت کردند.
نهاوندیان گفت: در توانمند سازی واحدهای تولیدی برای شرکت رقابتی مهم‌تر از پرداخت‌های یارانه‌ای، دست‌یابی به امکانات تحقیق و توسعه نقش بسیار مهمی دارد و باید در پرداخت یارانه‌های مستقیم نگاه بلند‌مدتی در افزایش بهره‌وری و توسعه نوآوری وجود داشته باشد.
رییس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه توسعه خوشه‌های تولیدی و صندوق‌های تحقیق و توسعه می‌تواند از دستاوردهای نظم تشکلی در فاز دوم باشد گفت: مسوولان باید کمک کنند بخش خصوصی بتواند به نظم تشکلی برسد. که این موضوع فقط با همکاری دو جانبه مسوولان و بخش خصوصی امکان‌پذیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :