آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68697
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:35
تعداد بازدید : 863

تحقیقات وزارت ورزش و جوانان نشان داد

الگوی استفاده جوانان از فضای مجازی مثبت شده است

رییس مرکز پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در مورد نتایج پژوهش های انجام شده در خصوص اوقات فراغت جوانان توضیح داد: رویکرد جوانان ایرانی به اوقات فراغت و الگوی استفاده آنها از فضای مجازی به سمت رویکردهای مثبت تغییر کرده است.

خبرگزاری فارس- محمدتقی حسن زاده گفت: رویکردهای اوقات فراغت در میان جوانان از بعد نیازها و خواسته های آنها مورد بررسی قرار گرفته است و نتیجه این پژوهش نشان می دهد رویکرد متناسب با سبک زندگی ایرانی جوانان ما با سایر جوانان متفاوت است.
وی افزود: با وجود تمام تغییر و تحولات جوانان ایرانی به جمع گرایی و همراه با خانواده بودن در زمان اوقات فراغت تمایل بیشتری دارند.
رییس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در خصوص تاثیرات فضای مجازی در اوقات فراغت جوانان گفت: در طی سال های اخیر استفاده از فضای مجازی و تکنولوژی های نوین فوق العاده پیشرفت کرده است ولی باید فضای اعتماد در بین جوانان و مسوولان افزایش پیدا کند به گونه ای که جوانان به راحتی به تکنولوژی های نوین دسترسی داشته باشند تا بتوانند برای توانمندسازی خود از آنها استفاده کنند.
حسن زاده افزود: اما در مجموع در خصوص استفاده از تکنولوژی های نوین در میان جوانان و خانواده ها تفاوت های دیدگاهی وجود دارد در حالی که استفاده از آنها روز به روز در حال افزایش است و ما باید فرهنگ سازمانی، خانوادگی و اجتماعی استفاده از این ابزارها را به سمت مثبت هدایت کنیم.
وی گفت: با توجه به مزایای زیادی که اینترنت دارد توانسته است جوانان زیادی را جذب خود کند بنابراین باید از این موضوع به عنوان یک فرصت استفاده کرد به گونه ای برنامه ریزی کرد که جوانان بتوانند از آنها برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنند.
رییس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان گفت: نتایج پژوهش های انجام شده نشان می دهد سال های آغازین ورود نرم افزارهای نوین به کشور جوانان بیشتر برای تفریح، سرگرمی و دوست یابی از آنها استفاده می کردند ولی هم اکنون جهت گیری استفاده از تکنولوژی های جدید به سمت کارآیی های مثبت پیش 
می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :