آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6868
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:3
تعداد بازدید : 652

کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیکی خاورمیانه در شیراز برگزار می شود

کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیکی خاورمیانه با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در اردیبهشت ماه سال 91 برگزار می شود.

مهر- ششمین کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیکی در کشورهای در حال توسعه با رویکرد بر بیمه و بانکداری اسلامی با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و گروه پیشگامان کویر یزد 20 و 21 اردیبهشت سال آینده در مرکز همایش‌های بین‌المللی مخابرات شیراز برگزار می‌شود.
توان بالای متخصصان و رشد قابل توجه تولیدات علمی ایران در سال 90، زمینه‌های لازم را برای توسعه مبانی علمی و عملی تجارت الکترونیکی به عنوان شاخه‌ای از فناوری اطلاعات و ارتباطات در میان کشورهای اسلامی با محوریت ایران، بیش از پیش فراهم آورده است. در این راستا و با تکیه بر نتایج علمی و عملی به دست آمده از برگزاری پنج کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیکی در کشورهای در حال توسعه، برنامه‌ریزی‌های لازم، برای برگزاری ششمین دوره کنفرانس ECDC در شهر شیراز از سوی دانشگاه اصفهان انجام شده است.
براین اساس و با توجه به جایگاه مهم بانک و بیمه در چرخه تجارت الکترونیکی، دوره ششم کنفرانس با نظر کمیته علمی و همچنین شورای سیاستگذاری کنفرانس با رویکرد بانکداری و بیمه اسلامی بنا گذاشته شده است.
حضور فعال بانک‌ها و بیمه‌های کشور در این کنفرانس با دیدگاه ارزیابی ابعاد بانکداری و بیمه اسلامی با هدف توسعه مبانی تجارت الکترونیکی در ایران، در حالی است که برآیند مفاهیم به دست آمده علمی و عملیاتی از کنفرانس نقشه راهی برای توسعه تجارت الکترونیکی بر پایه مفاهیم اسلامی در کشورهای منطقه به ویژه کشورهای اسلامی با محوریت ایران خواهد بود.
این دوره از کنفرانس در فرآیندی فرابخشی با حضور متولیان امر توسعه تجارت الکترونیکی در کشور به همت دانشگاه اصفهان و با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و حضور علمی چهره‌های مطرح علمی کشور همچون پرفسور جعفر مهراد چهره ماندگار کشور به عنوان رییس کنفرانس، دکتر علی صنایعی دبیر کنفرانس و حضور نمایندگان علمی از بیش از 33 کشور اسلامی، نماینده بانک توسعه اسلامی، نماینده کمیته راهبردی دایم علوم و فناوری سازمان همکاری‌های اسلامی (Comstech)، نمایندگان شبکه زنان دانشمند جهان اسلام، حضور علمی و حمایتی حدود 20 دانشگاه از ایران و از چهار قاره جهان، حضور استادانی از کشورهای استرالیا، کانادا، فرانسه و همچنین نماینده IEEE جهانی پرفسور علی حسامی، نماینده ITEEE ایران پروفسور سلطانیان زاده و استادانی از دانشگاه‌های مراکش، عربستان سعودی، اردن، مصر، تایلند، مالزی، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار خواهد شد.
 ارایه سخنرانی‌های کلیدی استادانی همچون پرفسور توربان پدر علم تجارت الکترونیکی جهان، پرفسور سن مورگان و برخی صاحبان ایده در حوزه تجارت الکترونیکی در سطح بین‌المللی از جمله برنامه‌های این کنفرانس به شمار می‌رود.
همزمان با برگزاری این کنفرانس بین‌المللی 20 مقاله برتر از مقالات منتخب کنفرانس در مجلات بین‌المللی علوم و فناوری IJISM و NMRJ (علمی پژوهشی و نمایه شده ISC و Elsevier) همراه با کتاب مجموعه مقالات کنفرانس با نمایه IEEE به چاپ خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :