آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6867
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 9:2
تعداد بازدید : 598

محسنی‌بندپی ، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت در اجرای طرح کارت الکترونیکی توانمند ظاهر می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر وجود امکانات اقتصادی و نیروی انسانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اجرای طرح کارت الکترونیکی سلامت را از سوی این وزارتخانه امکان پذیر خواند.

روابط عمومی وزارت بهداشت-محسنی‌بندپی با تاکید بر فراهم کردن مقدمات اجرای طرح کارت الکترونیکی سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی وزارت بهداشت، این طرح تا پایان سال جاری اجرایی می‌شود.
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای طرح کارت الکترونیکی سلامت فواید بسیاری را برای بخش بهداشت و درمان کشور به‌دنبال دارد، گفت: اجرای این طرح به طور حتم بخشی از مشکل‌ها تشخیص درمان، نحوه بررسی و پیگیری درمان آحاد جامعه را حل می‌کند.
وی اجرای طرح کارت الکترونیکی سلامت در کشور را امکان‌پذیر خواند و یاد‌آور شد: هم‌اکنون وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های مربوطه هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ پرسنل، توان اجرای
 این طرح را دارند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام این که متولی سیاست‌گذاری بخش سلامت در کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی است، افزود: بر اساس قانون هیچ سازمان و وزارت‌خانه‌ای حق دخالت و موازی‌کاری در امور بهداشت و درمان را ندارد، از این‌رو سازمان‌ها باید برای اجرای طرح‌هایی مانند طرح کارت الکترونیکی سلامت، از وزارت بهداشت و درمان حمایت کنند.
محسنی‌بندپی، تاکید کرد: وزارت بهداشت و درمان باید هر چه سریع‌تر برای یکپارچه‌سازی بیمه‌ها و توسعه بخش سلامت کشور، طرح پرونده الکترونیکی سلامت را اجرایی کند.
پرونده الکترونیکی سلامت در راستای اهداف برنامه پنجم توسعه کشور با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیاتی می‌شود.
در ماده ۳۵ برنامه پنجم توسعه بر استقرار نظام جامع اطلاعات سلامت شهروندان ایرانی تاکید شده است که منجر به استقرار سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :