آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6865
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 8:57
تعداد بازدید : 686

در همايش آماده‌سازي ملي براي اجلاس سران جامعه اطلاعاتي 2015 عنوان شد:

تعاملات بين المللي راهبرد اساسی وزارت ICT است

روز گذشته همايش آماده سازي ملي براي اجلاس سران جامعه اطلاعاتي 2015، در محل سالن همايش هاي شهيد قندي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزارشد.

فناوران- در اين همايش درباره روند آماده‌سازي براي اجلاس جامعه اطلاعاتي 2015، نقش كميته ملي يونسكو در روند تصميم‌سازي‌هاي جامعه اطلاعاتي، نقش CSTD در برنامه WSIS و چالش‌هاي پيش رو، ارایه گزارش‌هاي دستگاه‌ها و گزارش وزارت ارتباطات و سازمان‌هاي وابسته و راهكارهاي حضور موثر در اجلاس 2015، سخنراني و آخرين گزارش‌‌ها ارایه مي‌شود.  
در ادامه این همایش علي حكيم‌جوادي رييس سازمان فناوري اطلاعات و معاون وزير ارتباطات در اين مراسم با تاكيد بر اين ‌كه 14 محور راهبردي براي توسعه ICT كشور تدوين شده كه توسعه تعاملات بين‌المللي براساس آنها تبيين مي‌شود، افزود: بايد همه نهادها و دستگاه‌هاي ذي‌ربط در كنار هم قرار گرفته و در قالب يك تشكل دربيايند تا بهترين بهره‌برداري از اجلاس آتي سران جامعه اطلاعاتي صورت بگيرد.
وي با بيان اينكه در حوزه جامعه اطلاعاتي همچنين تلاش‌هاي گسترده‌اي در كشورمان از سوي نهادهايي نظير صدا و سيما، وزارت امور خارجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت گرفته است، تاكيد كرد: نبود يكپارچگي در ارایه گزارش و نهادهاي بين‌المللي از جمله مشكلات اين حوزه است و مي‌توان گفت، تاكنون در قالب برنامه پنجم گام‌هاي بسيار خوبي برداشته شده است. اگر به خوبي در مجامع بين‌المللي مطرح شوند، جايگاه ايران در حوزه ICT را افزايش خواهد داد.  
حكيم‌جوادي تصريح كرد: براساس قانون وظايف و اختيارات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، اين وزارتخانه مي‌تواند به نمايندگي دولت در اتحاديه‌هاي بين‌المللي حضور داشته باشد.
رييس سازمان فناوري اطلاعات تاكيد كرد: يكي از راهبردهاي اصلي مورد نظر وزارت ICT درواقع تعاملات بين‌المللي و ارتباطات بيش‌تر و بهتر با مجامع تخصصي در اين حوزه (ICT) است.
وي با بيان اينكه توسعه هدفمند و هوشمند روابط با شركت‌ها، نهادها و مجامع بين‌المللي فاوا بر پايه منافع و مصالح ملي راهبرد اصلي تعريف شده اين بخش محسوب مي‌شود، اظهار كرد: اين همايش مي‌تواند، زمينه‌سازي لازم به منظور حضور در مجامع بين‌المللي به‌صورت يكپارچه و مورد تاييد تمامي نهادهاي ذي‌ربط را
 ايجاد كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :