آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68625
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1393 11:34
تعداد بازدید : 874

پولی برای پرداخت جوایز صادراتی در کار نیست

رییس اتاق تهران درباره جلسه ویژه صادرکنندگان با ۵ عضو کابینه با بیان اینکه دولت هیچ منابعی را برای پرداخت جوایز صادراتی در سال ۹۳ در اختیار ندارد، گفت: در بودجه سال ۹۴ هم هیچ منابعی برای پرداخت جوایز صادارتی پیش بینی نشده است.


تسنیم- اسدالله عسگراولادی در رابطه با جلسه صادرکنندگان با وزرای اقتصاد، صنعت و امور خارجه، رییس کل بانک مرکزی و معاون اول رییس جمهور با اعلام اینکه این جلسه بیشتر هم اندیشی صادرکنندگان با مسوولان بود، گفت: در بودجه سال 94 هیچ منابعی برای پرداخت جوایز صادارتی پیش بینی نشده است به همین منظور در این جلسه پیشنهادات خود را برای جوایز صادراتی برای سال 95 اعلام کردیم.
وی با بیان اینکه برخلاف وعده مسوولان در پرداخت جوایز صادراتی در سال 93 باید بگویم دولت هیچ منابعی را برای پرداخت این جوایز در اختیار ندارد، افزود: البته در کنار این موضوع صادرکنندگان برای انتقال پول خود نیز با مشکلاتی همراه هستند که قرار شد بانک مرکزی 4 بانک خود را که مشمول تحریم های بین المللی نیستند، به صادرکنندگان برای انتقال پول معرفی کند.
این عضو اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه به اعتقاد من احتمال انتقال پول از بانک های ایرانی مستقر در اروپا برای صادرکنندگان وجود ندارد، تصریح کرد: هنوز بانک مرکزی نام این بانک‎ها را اعلام نکرده و باید ببینیم صادرکنندگان با چه شرایطی می‎توانند از این بانک‎ها برای انتقال منابع خود استفاده کنند. عسگراولادی اضافه کرد: در خصوص معوقات هم مواردی مطرح شد و در نهایت قرار شد یک کمیته ویژه برای بررسی تخصصی این امر تشکیل شود. وی با تاکید بر اینکه عمده صادرکنندگان خواستار مدیریت نرخ ارز توسط دولت بودند، گفت: نمایندگان دولت هم در این جلسه از تلاش خود برای تثبیت نرخ ارز سخن گفتند که در آینده نزدیک امکان پذیر خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :