آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6858
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1390 8:28
تعداد بازدید : 481

مخابراتي ديگر در راه است

با تعاريفي كه از اپراتور چهارم مي شود اگر صرفا به توسعه فيبر نوري بپردازد، مي توان گفت كه مخابراتي ديگر در راه است.

ایسنا- سميع‌الله صادقي آراني، معاون توسعه و مهندسي شركت مخابرات استان تهران با بيان اين مطلب گفت: فعاليت اپراتور چهارم با تعريفي كه از آن شده، همانند مخابرات است و اگر صرفا به توسعه فيبرنوري بپردازد، مخابراتي ديگر مي‌شود، مگر اين كه الزامي به وجود آيد و به تمامی اپراتورها گفته شود كه بايد از زيرساخت و خدمات اپراتور چهارم براي ارایه سرويس‌هاي خود استفاده كنند و هيچ كس ديگري نمي‌تواند در اين حوزه وارد شود كه اين كمي نامعقول به نظر مي‌رسد.
او درباره طرح FTTX (طرح توسعه فيبر نوري) و GPON (استانداردي براي توسعه كابل‌هاي فيبر نوري) كه به نوعي موازي كاري به حساب مي‌آيند، بیان كرد: ‌طرح GPON و EPON كه دو استاندارد براي پياده‌سازي FTTX محسوب مي‌شوند و تنها نوع تكنولوژي و نحوه نقل و انتقال داده در آنها متفاوت است و هر كدام استانداردي براي FTTX به حساب مي‌آيند كه ما GPON را انتخاب كرده‌ايم.
صادقي درباره تجهيزات نوري خريداري شده نيز گفت: همه تجهيزات از يك شركت چيني خريداري شده است و ما براي دو ميليون پورت پيش‌بيني كرديم كه 5/1 ميليون براي Voice و 500 هزار هم براي ديتاست كه ممكن است ظرف دو سال به انجام رسيده و كل منطقه دو را پوشش دهد.
وي درباره پهناي باند مخابرات عنوان كرد: شركت مخابرات در نقاطي به شبكه زيرساخت اتصال دارد كه خوشبختانه در دو سال اخير نقاط اتصال را محدود كرده‌ايم كه دو شبكه در چند Gateway به يكديگر وصل مي‌شوند.
صادقي درباره اين نقاط اتصال عنوان كرد: ما در حال حاضر چهار نقطه را پيش‌بيني كرديم و تا يك تا دو سال مشكلي نخواهيم داشت؛ هرچند تمام ترافيك برگردان نشده است ولي قسمت عمده‌اي از آن برگردان شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :