آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6819
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1390 0:27
تعداد بازدید : 616

نقش آفرینی فعال رگولاتوری در اتحادیه بین المللی مخابرات

دبیر کل ITU خواستار کمک مشورتی ایران شد

دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات دور (ITU) در دیدار با رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از حضور موثر جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC 2012) قدردانی کرد.

روابط عمومی رگولاتوری- محمد کرم‌پور در این دیدار که در حاشیه کنفرانس WRC در ژنو برگزار شد، گفت: پیش از این ارتباطات و فناوری اطلاعات، فقط جنبه فنی داشت اما در حال حاضر فلسفه، مسایل اجتماعی، سیاست و حتی اقتصاد نیز وارد این عرصه شده‌اند که توجه به این موضوع به تقویت کنفرانس جهانی ارتباطات بین‌المللی (WCIT) بسیار کمک می‌کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما به ‌عنوان رگولاتوری، ITU را خانه خود دانسته و برای هر گونه کمک و همکاری با این نهاد بین‌المللی، آمادگی لازم را داریم.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به برگزاری دو کنفرانس مهم جهانی ITU شامل کنفرانس جهانی ارتباطات بین‌المللی (WCIT) و مجمع جهانی استانداردسازی ارتباطات (WTSA) در سال جاری میلادی بیان کرد: رگولاتوری ایران در این دو کنفرانس به طور موثر حضور خواهد یافت و برای هرگونه همکاری نزدیک با ITU در این خصوص و تصدی پست‌های مربوط به این کنفرانس‌ها آمادگی لازم را دارد.
دبیرکل ITU نیز در این دیدار از نقش پررنگ و مثبت جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس WRC-12 قدردانی کرد و موفقیت این کنفرانس را مدیون هماهنگی‌های موثر با هیات جمهوری اسلامی ایران برشمرد.
حمدون توره، حضور فعال نمایندگان ایران در کنفرانس WRC و مجمع ارتباطات رادیویی (RA) و تصدی سه پست مهم مطالعاتی در بخش ارتباطات رادیویی (ITU-R) از سوی یک کشور در حال توسعه را اتفاقی نادر دانست و آن را مدیون شایستگی و توانمندی‌های نیروهای جوان و مستعد ایرانی عنوان کرد. وی از اعلام آمادگی ایران برای حضور موثر در دو کنفرانس جهانی WCIT و WTSA استقبال کرده و با توجه به اهمیت و جایگاه هر دو کنفرانس، بر ضرورت همکاری نزدیک ITU و جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه‌های مشورتی قبل از کنفرانس‌ها تاکید کرد.
دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات گفت: امیدواریم با استفاده از نظرهای مشورتی جمهوری اسلامی ایران در دو کنفرانس جهانی ITU در سال جاری، شاهد بالابردن جایگاه ITU و نقش آفرینی کشورهای جهان سوم در تدوین مقررات جدید به ویژه در زمینه حاکمیت اینترنت باشیم.
حمدون توره، در این دیدار نقش و حضور سازنده کشورهای در حال توسعه را در زمینه استانداردسازی در حوزه ارتباطات مهم ارزیابی کرد.
در پي مشاركت فعال ايران در كنفرانس جهاني ارتباطات راديويي سال 2012 (WRC-12) كه بهمن ماه سال امسال با حضور بيش از 3500 نفر از نمايندگان كشورها در ژنو – سویيس برگزار شد، تقي شفيعي، مديركل تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منطقه مركزي، به عنوان رييس كميته تهيه و تدوين دستور كارهاي كنفرانس جهاني ارتباطات راديویي سال 2015 انتخاب شد.
اين كميته مسووليت تهيه و تدوين دستور كارهاي كنفرانس جهاني ارتباطات راديویي سال 2015 را برعهده داشت.
تقي شفيعي با اشاره به اينكه وظيفه كميته، تهيه برنامه كاري بخش ارتباطات راديویي اتحاديه بين المللي مخابرات (ITU) و تعيين موضوعات مورد نظر براي مطالعه و بررسي در دوره بين سال‌هاي 2012 تا 2015 و در نهايت تصميم‌گيري در كنفرانس جهاني ارتباطات راديویي سال 2015 بود، گفت: در اين كميته تعداد 27 دستور كار براي كنفرانس بعدي تعيين شد كه تخصيص باندهاي فركانسي به سرويس موبايل به منظور برآوردن نيازهاي فركانسي سيستم IMT و توسعه سيستم‌ها و كاربردهاي موبايل باند پهن و همچنين تدوين مفاد مقرراتي مربوطه و غیره از جمله اين دستور كارهاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :