آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6803
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1390 0:6
تعداد بازدید : 485

معاون سازمان تنظیم مقررات:

ظاهرا اپراتورها هزینه مکالمات ناموفق کمتر از 3 ثانیه را نمی گیرند

معاون سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد: مصوبه عدم محاسبه هزینه مکالمات ناموفق کمتر از سه ثانیه به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ شده و اپراتورها موظف به اجرای آن هستند.

موبنا - حسن رضوانی با بیان این مطلب گفت: از چندی پیش مصوبه عدم محاسبه هزینه مکالمات ناموفق کمتر از سه ثانیه به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ شده است.
وی افزود: اینکه این مصوبه از سوی اپراتورها اجرا می‌شود یا خیر؛ نیازمند نظارت رگولاتوری است، اما ظاهرا اپراتورها این مصوبه را اجرا کرده‌اند.
رضوانی با بیان اینکه این مصوبه مشمول مکالمات کمتر از سه ثانیه مشترکانی می‌شود که خودشان ارتباط را قطع نکرده باشند و مکالمه ناموفق داشته‌اند، ادامه داد: براین اساس اپراتورها ملزم هستند که نسبت به اجرای این مصوبه اقدام کنند و هزینه این مکالمات را از صورتحساب مشترکان کسر کنند.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مصوبه حذف هزینه مکالمات ناموفق کمتر از سه ثانیه مشترکان تلفن همراه را با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان موبایل و بهبود کیفیت این خدمات ابلاغ کرده است تا هزینه تمامی مکالمات تلفن همراه زیر 3 ثانیه را بر مبنای اطلاعات ثبت شده در فایل شارژینگ مشترکان که به عنوان قطع ارتباط غیرمعمول ثبت می‌شود، از صورتحساب مشترکان حذف شود.
براین اساس این مصوبه شامل مکالماتی خواهد بود که به دلیل کیفیت نامناسب شبکه، عدم پوشش مناسب و یا هرگونه اختلال در شبکه‌های تلفن همراه قطع می‌شوند اما مکالماتی که توسط خود مشترک و به صورت نرمال پایان می‌یابند، شامل این طرح نخواهند بود.
حذف هزینه مکالمات ناموفق زیر سه ثانیه پس از تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تاریخ 20 شهریورماه امسال برای اجرا به تمامی اپراتورهای ارایه کننده خدمات موبایل ابلاغ شده، اما هنوز مشخص نشده است که اپراتورها از چه تاریخی نسبت به اجرای این مصوبه اقدام
خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :