آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6767
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1390 1:24
تعداد بازدید : 649

همه چیز درباره پینترست

ممکن است تا به حال مطلب زیادی در مورد pinterest به گوشتان نرسیده باشد اما بدتر از آن این است که ندانید pinterest واقعا چیست؟

پینترست (pinterest.com)خود را یک «پین‌بورد مجازی» می‌داند و این تعریف برخلاف بیشتر توصیف‌هایی که سایت‌ها از خود ارایه می‌دهند، کاملا بجا و مناسب است. این سایت مانند یک بولتن‌بورد دبیرستان، تخته‌ای است که شما می‌توانید تصاویری از سایت‌های دیگری که از آنها دیدن می‌کنید، روی آن سنجاق یا پین کنید.
در واقع می‌توان گفت  این سایت آمیزه‌ای است از مجموعه تصاویر و عکس‌های بریده شده از کتاب‌های مختلف، دفتر خاطرات روزانه و چیزهایی که در ته کیفتان قرار دارد به عبارتی دیگر می‌توان گفت پینترست مانند روی درب یخچال است که در برخی خانه‌ها مملو از عکس‌های مورد علاقه اعضای آن خانه است.
افراد زیادی در کنار شما وجود دارند که به برداشتن یا پین کردن عکس‌ها می‌پردازند. شما می‌توانید هر بار که به این سایت می‌روید، همانند فیس‌بوک، آنها و پین‌های اخیرشان را از میان مجموعه‌ای از تصاویر دنبال کنید و حتی برای آنها نظرهایی مانند «من این کفش‌ها را خیلی دوست دارم» و «من این کیک را می‌خورم» بگذارید.
اما همه دوست ندارند عکس‌های آنها به اشتراک گذاشته شود. از این رو پینترست اخیرا با مشکلاتی در زمینه کپی‌رایت روبه‌رو شده و اکنون دوستانه از کاربرانش می‌خواهد منبع عکس‌شان را اعلام کنند و به سایت‌ها گزینه‌ای برای مسدود کردن کلی عمل پین داده است.
برترین ویژگی pinterest، طراحی آن است. اگر شما یکنواختی موضوعی را نادیده بگیرید، وب‌سایت بی‌نهایت زیبایی می‌یابید تا در آن به گشت‌وگذار بپردازید. هر تصویر پین‌شده‌ای به گونه‌ای قرار گرفته است که همانند بازی تتریس، همه چیز با یکدیگر متناسب باشند. حداقل رنگی است و ظاهر جذابی دارد.
گردش در pinterest همانند حرکت در میان فهرستی از تمام مواردی است که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید و آنها را نداشته باشید. چهره زیبایی که دوست دارید مال شما باشد، لباسی که آرزو می‌کنید به تن داشتید یا موتورسیکلتی که آرزو دارید می‌توانستید بخرید؛ در یک کلام روح pinterest دوست داشتن است و پر از رویاهاست. در این وب‌سایت پین‌بوردهای متعدد، انبوهی از جزییات زیبا را فراهم می‌کنند که در یک جا گرد آمده‌اند.
منبع: فارنت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :