آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6752
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1390 0:49
تعداد بازدید : 559

آیین نامه اجرایی قانون صیانت از حریم شبکه کابل فیبر نوری کشور ابلاغ شد

هیات وزیران به استناد ماده (5) قانون صیانت از حریم مسیرهای شبکه کابل فیبرنوری شبکه مادر مخابراتی کشور مصوب 1388، آیین نامه اجرایی قانون صیانت از حریم مسیرهای شبکه کابل فیبرنوری شبکه مادر مخابراتی کشور را تصویب کرد.

هیات وزیران به منظور جلوگیری از تخریب کابل فیبرنوری و بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، آیین‌نامه اجرایی قانون صیانت از حریم مسیرهای شبکه کابل فیبرنوری شبکه مادر مخابراتی کشور را تصویب کرد.
براساس این آیین‌نامه سیاست‌گذاری و اتخاذ تصمیم در خصوص نحوه ایجاد، تامین، توسعه، نظارت، نگهداری و بهره‌برداری از شبکه کابل فیبر نوری شبکه مادر مخابراتی کشور با وزارت (شرکت) است.
همچنین وزارت (شرکت) مکلف است، نقشه جامع شبکه کابل فیبرنوری کشور را تهیه و با لحاظ جوانب امنیتی و پس از تایید مراجع امنیتی ذی‌صلاح، یک نسخه از آن را به دستگاه‌های اجرایی که طبق قوانین و مقرارت مربوط مسوول عملیات اجرایی در حریم راه آهنی است، ارایه کنند.
براساس این آیین‌نامه به منظور جلوگیری از تخریب کابل فیبرنوری در مسیر و حریم مربوط، اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند قبل از شروع عملیات اجرایی تاییدیه لازم را از وزارت (شرکت) اخذ کنند.
بر این اساس وزارت (شرکت) موظف است نسبت به نظارت، کنترل، دیدبانی و در صورت لزوم نصب علایم هشدار دهنده و تیرک‌های شناسایی در مسیر کابل فیبرنوری اقدام کنند.
همچنین در صورت نیاز به عملیات توسعه، تعریض یا بهسازی راه‌ها و راه آهن و موارد دیگر که در حریم آنها مسیر کابل فیبرنوری قرار دارد، وزارت راه و شهرسازی موظف است قبل از شروع عملیات موارد را به وزارت (شرکت) اعلام کند تا پس از هماهنگی براساس جدول زمان‌بندی مورد توافق دو طرف اقدامات لازم برای ایمن‌سازی یا در صورت لزوم تغییر مسیر یا جابه‌جایی مسیر کابل فیبرنوری به عمل آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :