آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67509
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1393 11:48
تعداد بازدید : 1054

اشتراک گذاری عکس های مخفی در اینترنت

یکی از دغدغه های کاربران اینترنت به اشتراک گذاری عکس های خصوصی و شخصی به گونه ای است که به دست دیگر کاربران نیفتد. به گزارش پایگاه فارس، یک شرکت نوپای فعال در حوزه فناوری قصد دارد به این دسته از کاربران و همین طور کاربرانی که قصد دارند پیام های خود ر ا با امنیت بیشتر به طور محرمانه ارسال کنند، خدمات ویژه ای ارائه دهد.

این سرویس ویکر نام دارد که به کاربران امکان می دهد پیام های ایمنی حاوی متن و تصویر بفرستند که به طور خودکار نابود می شود. خدمات یاد شده فعلا برای کاربران آیفون و آی پد در دسترس است و این افراد می توانند با استفاده از قابلیت Wickr Timed Feed عکس هایی که پس از نمایش نابود می شوند را برای حداکثر ۱۵۱ نفر از دوستان خود ارسال کنند. قرار است نسخه سازگار با آندروید و همین طور رایانه های رومیزی برنامه یاد شده هم در آینده نزدیک عرضه شود.
گفتنی است تصاویر و متونی که از این طریق به طور مخفیانه به اشتراک گذارده می شوند پس از ۲۴ ساعت نابود خواهند شد. البته طراحان این برنامه امنیت آن را از Snapchat بیشتر می دانند.
یکی از امکانات جالب این برنامه سازگاری آن با شبکه های اجتماعی و امکان به اشتراک گذاری مخفیانه عکس های فیس بوکی است. همچنین می توانید عکس های مورد نظرتان را از این طریق در فیس بوک به اشتراک بگذارید. اما به جای عکس واقعی در ابتدا عکس یک گربه نمایش داده می شود و با کلیک روی این عکس و در صورت برخورداری از نرم افزار ویکر می توانید عکس اصلی را مشاهده کنید.
کاوشگر ناسا عکسبرداری از پلوتو را آغاز کرد
کاوشگر نیوهورایزنز (New Horizons) ناسا در ماموریتی که آن را آخرین کاوش بزرگ در اکتشافات سیاره ای لقب داده اند، پس از نه سال و طی پنج میلیارد کیلومتر به نزدیکی سیاره کوتوله پلوتو رسیده و هفته گذشته عکسبرداری از آن را شروع کرد. این عکسبرداری برای ماموریت نیوهورایزنز (افق های نو) اهمیت حیاتی دارد چون باید با استفاده از آنها موقعیت این کاوشگر طوری تنظیم شود که چهاردهم ژوئیه (۲۳ تیر ۱۳۹۴) از نزدیکی این سیاره کوتوله عبور کند.با توجه به اینکه این کاوشگر هنوز دویست میلیون کیلومتر با پلوتو فاصله دارد عکس هایی که فعلا مخابره خواهد کرد وضوح چندانی نخواهد داشت و بیشتر شبیه نقطه ای روشن در پس زمینه ستارگان دیگر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :