آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6748
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1390 0:41
تعداد بازدید : 464

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

شبكه ای مستقل و امن از اینترنت در خدمت برگزاری انتخابات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبكه ای مستقل و امن از اینترنت را در خدمت برگزاری انتخابات قرار داده ایم.

فناوران - رضا تقی‌پور در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اطمینان داد كه مشكلات امنیتی متوجه این شبكه مستقل نخواهد بود.
 وی خاطرنشان كرد: ویژگی خاص انتخابات دوره نهم مجلس این است كه بسیاری از فرآیندها به صورت برخط و در لحظه برنامه‌ریزی شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمام پنج هزار شعبه‌ای كه در كشور برای انتخابات آماده شده است، به شعبه مركزی اتصال دارند.
تقی‌پور افزود: یكی از مزیت‌های اولیه این اتصال برخط این است كه فرد با كارت ملی مراجعه می‌كند و از روی شماره ملی احراز هویت می‌شود و از طریق برخط شناسایی و آن شبكه صحت هویت وی را از روی بانك اطلاعات مركزی تایید می‌كند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوالی درباره تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس از طریق پیامك گفت: به هر صورت، بحث اطلاع‌رسانی از طریق شبكه موبایل و سیار امروزه جایگاه ویژه‌ای دارد و اكنون باید بیشتر از مردم سوال شود كه اطلاع‌رسانی در این زمینه چگونه بوده است.
وی ادامه داد: تا آنجا كه من اطلاع دارم حجم اطلاع‌رسانی از این محیط بسیار بالاست چون كم هزینه و آسان و در مجموع، خوب بوده است.
وی افزود: البته به دلیل برخی شكایت‌های از پیامك‌های ناخواسته طی هفته‌های گذشته به همه اعلام كردیم كه از ارسال آنها برای كسانی كه علاقه‌ای به این پیامك‌ها ندارند، خودداری شود. همچنین تعداد زیادی از مردم ابراز علاقه كردند كه این پیامك‌ها را دریافت كنند، به همین دلیل از طریق خود مردم، شبكه اطلاع‌رسانی در خدمت انتخابات بوده و هست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :