آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67478
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1393 10:35
تعداد بازدید : 824

معروفی در گردهمایی اعضای کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران عنوان کرد:

استانداردهای نظام جامع مهندسی شبکه در حال ویرایش است

عصر سه‎شنبه اعضای کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دور هم جمع شدند تا در یک گردهمایی کوچک رویکرد و برنامه های این دوره کمیسیون را تبیین کنند.

فناوران- حمید بابادی نیا، عضو قدیمی کمیسیون شبکه که به عنوان میهمان در این جلسه حضور یافته بود، به تشریح رویکرد و برنامه های این کمیسیون، طی سه دوره حیات هیات مدیره سازمان پرداخت و تاکید کرد: از ابتدای تشکیل سازمان، کمیسیون شبکه، همواره جلسات منظم و فعالی داشته  و در برهه های زمانی مختلف، ضمن بررسی مشکلات کسب و کار حوزه شبکه، پیگیری های  خود را برای حل این مسایل انجام داده است.از جمله این فعالیت ها می توان به موضع گیری و پیگیری های کمیسیون درخصوص  اصلاح تعرفه گمرکی تجهیزات شبکه، مطالعات و تهیه طرح نظام جامع مهندسی شبکه و تدوین تعرفه خدمات شبکه اشاره کرد.
بابادی نیا ادامه داد: در این دوره نیز انتظار می رود با حضور موثر اعضا، کمیسیون شبکه بتواند مطالبات  صنف و دغدغه فعالان این حوزه را از طریق تعامل با نهادهای ذی ربط پیگیری و حل کند.
 پیاده سازی نظام مهندسی شبکه
در همین حال آزاد معروفی، مسوول کمیسیون شبکه سازمان نصر تهران، در خصوص فعالیت های صورت گرفته در سومین دوره فعالیت این کمیسیون گفت: در دوره قبل، جلسات کارشناسی مختلفی در زمینه  استانداردهای طرح نظام جامع مهندسی شبکه برگزار شد و کمیسیون، استانداردهای مربوط به پیاده سازی این طرح را ترجمه و تدوین کرده است. هم اکنون در حال ویرایش این استانداردها هستیم.
معروفی با تاکید بر اینکه پیاده سازی و اجرای طرح نظام جامع مهندسی شبکه  یکی از مهم‎ترین اهداف کمیسیون در دوره چهارم است، افزود: دراین دوره نیز تعاملات و جلسات خود را با سازمان ها و نهادهای مختلف ادامه می دهیم تا نظام جامع مهندسی شبکه پیاده سازی شود. در این راستا قطعا با  وزارت راه و شهرسازی، شورای شهر و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان ملی استاندارد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  و شورای عالی انفورماتیک ارتباط منسجمی خواهیم داشت.او درخصوص اجرای طرح نظام مهندسی شبکه و توسعه کسب‎و‎کار مهندسان شبکه از این طریق گفت: با اجرا و پیاده‎سازی نظام جامع مهندسی شبکه، علاوه بر ترویج استانداردهای شبکه در کسب و کار این حوزه، تمامی ساختمان‎های اداری و تجاری برای دریافت پایان کار خود ملزم به تایید مشاوران مهندسی شبکه خواهند بود. به همین منظور ضرورت دارد این طرح به تصویب نهادهای ذی ربط برسد.
 اختصاص کرسی به سازمان نصر در کمیسیون ماده یک
مسوول کمیسیون شبکه سازمان نصر تهران در مورد پیگیری‎های سازمان در خصوص تعرفه گمرکی تجهیزات شبکه گفت: کمیسیون شبکه سازمان، همواره پایش مشخصی نسبت به تعرفه گمرکی تجهیزات شبکه داشته است و در خصوص تعرفه غیرکارشناسی برخی اقلام شبکه، پیگیری‎های لازم را انجام داد که این موضوع در نهایت به اصلاح تعرفه مورد نظر ختم شد.
معروفی در خصوص خواسته سازمان در رابطه با کمیسیون ماده یک گفت: مطالبه همیشگی ما، اختصاص یک کرسی به نماینده متخصص و خبره سازمان در کمیسیون ماده یک است  تا نظرات کارشناسی صنف به منظور تدوین تعرفه های گمرکی منعکس شود.
 برگزاری نمایشگاه تخصصی شبکه
مسوول کمیسیون شبکه سازمان نصر تهران همچنین در مورد تلاش های صورت گرفته به منظور برگزاری نمایشگاه تخصصی شبکه گفت: در دوره سوم با مسوولان مراکز نمایشگاهی، جلسات و مذاکرات مختلفی برای برگزاری نمایشگاه تخصصی شبکه داشتیم و این فعالیت‎ها در این دوره هم مجدانه پیگیری می‎شود.معروفی افزود: در این رابطه کارگروهی تخصصی برگزاری نمایشگاه‎ها در کمیسیون تشکیل شده که این موضوع را دنبال خواهد کرد.
 ارایه تعرفه خدمات فنی مهندسی شبکه
معروفی ارایه تعرفه خدمات مهندسی شبکه را از دیگر دستاوردهای کمیسیون شبکه عنوان کرد و گفت: در دوره سوم تعرفه های خدمات مهندسی شبکه  هر سال به هیات مدیره سازمان ارایه می شد تا با هدف ساماندهی بازار شبکه، به تصویب شورای مرکزی سازمان برسد.
معروفی ادامه داد: در این دوره نیز با تلاش کارگروه تخصصی ویژه این موضوع، تعرفه های خدمات مهندسی شبکه به صورت سالانه ارایه می شود. در دوره قبل حوزه پوشش تعرفه خدمات مهندسی شبکه در پنج گروه جدید گسترش پیدا کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :