آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6746
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1390 0:34
تعداد بازدید : 493

انتقال میزبانی بیش از 94 درصد از سایت های دولتی به داخل کشور

رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور با بیان اینکه میزبانی بیش از 94 درصد از سایت های دولتی به داخل کشور منتقل شده، اعلام کرد: باید میزبانی سایر شرکت ها نیز به داخل منتقل شود.

موبنا- محمد حکیم جوادی با بیان اینکه لازم است تا دولت الکترونیکی مورد توجه سازمان‌ها قرار گیرد، تا بسیاری از خدمات در قالب دولت الکترونیکی ارایه شود، گفت: باید به شرکت‌های دولتی این اختیار را داد تا با رعایت مسایل امنیتی ارایه خدمات خود را به شرکت‌های ثالث برون سپاری کنند.
وی با بیان اینکه اگرچه امنیت توسط نهادهای نظارتی صورت می‌گیرد، اما ارایه‌دهنده خدمات مسوول اصلی امنیت سرویس را به عهده دارد، ادامه داد: ولی در هر شرایطی باید بحث امنیت در هر سه محور زیرساخت، خدمات و محتوا مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این باید تمام میزبانی به داخل منتقل شود و هم‌اکنون میزبانی 94 درصد میزبانی سایت‌های دولتی به داخل کشور منتقل شده و باید میزبانی سایر شرکت‌های دولتی نیز به داخل منتقل شود. حکیم جوادی با بیان اینکه در قسمت زیر ساخت بخش core دراختیار حاکمیت بوده و توسط شرکت ارتباطات زیر ساخت در حال اجراست، ادامه داد: در بخش خصوصی pap‌ها و شرکت خصوصی فعالیت می‌کنند و در ادامه اپراتور چهارم نیز به این بخش اضافه خواهد شد.
به گفته وی این در حالی است که در شبکه ملی اطلاعات از تمام زیرساخت‌ها همچون سیم مسی استفاده می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :