آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67402
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:39
تعداد بازدید : 900

حمله آسانژ به گوگل

جولیان آسانژ مدیر سایت ویکی لیکس، به علت همکاری گوگل با کاخ سفید و اعطای اطلاعات ایمیل های مربوط به ویکی لیکس به دولت این کشور به شدت از این شرکت انتقاد کرده است.
 خبرگزاری فارس
- وی اظهار داشت که گوگل بعد از دو سال و نیم به اعضای ویکی لیکس خبر داده که اطلاعات ایمیل های خصوصی آنان و برخی اطلاعات دیگر را در اختیار دولت آمریکا قرار داده است. وکلای ویکی لیکس با ارسال نامه ای برای گوگل اعلام کرده اند که آنها به علت اقدامات این شرکت آزرده خاطر و حیرت زده هستند. ظاهرا گوگل بعد از دریافت درخواست دولت فدرال برای دریافت اطلاعات همکاران ویکی لیکس هیچ مقاومتی از خود نشان نداده و تمامی این داده ها را به طور کامل در اختیار نهادهای جاسوسی آمریکا قرار داده است.
این رویه گوگل در تضاد آشکار با ادعاهای آن در مورد تلاش برای حفاظت از حریم شخصی کاربران استو البته پیش از این ادوارد اسنودن ، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا جزییات تکان دهنده ای از همکاری های اطلاعاتی گوگل، مایکروسافت، اپل، یاهو، فیس بوک با نهادهای اطلاعاتی آمریکا را افشا کرده بود. وکلای ویکی لیکس در نامه خود افزوده اند اگر چه برای اطلاع رسانی به کاربرانی که اطلاعاتشان توسط گوگل افشا شده هنوز بسیار دیر است، اما گوگل باید هم جزییات اطلاعاتی را که به دولت داده به طور کامل افشا کند و هم
باید توضیح دهد که چرا این مساله را بعد از دو سال و نیم افشا نموده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :