آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67272
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1393 10:51
تعداد بازدید : 764

بر اساس مصوبه شورای‌عالی فضای مجازی

تایید محتوای پیامک های انبوه به وزارت ارشاد واگذار شد

معصومه لطفی- دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی با تشریح مصوبه جدید این شورا در جلسه چهارشنبه گذشته اعلام کرد: هرگونه فعالیت برای ارایه خدمات محتوایی پیامکی در کشور را در چهارچوب قوانین و مقررات و مستلزم دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.


فناوران- با توجه به توسعه و پیشرفت فناوری ها در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و گسترش استفاده از این ابزار ارتباطی در تمام سطوح جامعه کلیات سیاست های ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی در بیست و یکمین جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور به تصویب رسید.
براساس این مصوبه ارایه کنندگان خدمات ارتباطی باید امکان فعال سازی و یا غیر فعال کردن دریافت پیامک های انبوه را برای کاربران براساس سیاست های شورای عالی فضای مجازی برای ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی فراهم کنند.
همچنین مصوب شد تا کارگروهی با مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت 9 دستگاه، سازمان و مرکز ملی فضای مجازی برای پایش محتوا در ارایه خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی تشکیل شده و همچنین مقرر شد تا گزارش عملکرد این کارگروه هر شش ماه یکبار به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارایه شود.
همچنین با توجه به این سیاست ها ارایه کنندگان خدمات ارتباطی باید امکان فعال سازی و یا غیر فعال کردن دریافت پیامک های انبوه را برای کاربران فراهم کرده و هر گونه فعالیت برای ارایه خدمات محتوایی پیامکی نیز در چهارچوب قوانین و مقررات کشور و با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر خواهد بود. خدمات پیامک انبوه خدماتی است که از طریق شبکه های ارتباطی بدون درخواست قبلی کاربران و پرداخت هزینه توسط آنان، دریافت شده و جنبه تبلیغی و یا اطلاع رسانی دارد. همچنین خدمات ارزش افزوده پیامکی خدماتی است که کاربران به درخواست خود آن را انتخاب کرده و باید برای دریافت آن مبلغی را پرداخت کنند. پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی پیش از این در چندین جلسه کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور مورد بررسی قرار گرفته بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :