آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67261
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1393 10:40
تعداد بازدید : 1079

اشتباهات رایج بعد از درآب افتادن گوشی

با گوشی خیس چه باید کرد؟

ممکن است برای همه ما اتفاق بیفتد که گوشی موبایل مان داخل آب، سینک ظرفشویی یا توالت بیفتد. اگرچه شرکت های مختلف اقدام به ساخت گوشی هایی با بدنه ضدآب کرده اند، اما اکثر گوشی های موبایل از این قابلیت برخوردار نیستند.

فناوران- بنابراین هنگام افتادن گوشی در آب لازم است کارهایی را انجام ندهیم تا گوشی آسیب نبیند.
اولین مرحله این است که به سرعت گوشی را از آب خارج کرده تا از نفوذ آب و رطوبت به داخل بدنه جلوگیری کنید. اگر گوشی خاموش است هرگز آن را روشن و از آن استفاده نکنید.
هیچ کلیدی را فشار ندهید و از جدا کردن قطعات گوشی خودداری کنید زیرا  با این کار گوشی از  گارانتی خارج می شود.
گوشی های هوشمند معمولا با یک شاخص برای آسیب توسط مایعات با نام LDI ارایه می شوند که در صورت فعال شدن با باز کردن قطعات، ممکن است گارانتی دستگاه شما را نقض کنند. اگر به هر دلیل مجبورید قطعات گوشی را جدا کنید، تنها در شرایطی که تجربه کافی در این زمینه دارید، این کار را انجام دهید.
روی گوشی ضربه نزنید، زیرا این کار باعث می شود رطوبت به قسمت هایی برسد که هنوز خیس نشده و با رسیدن مایعات به قطعات داخلی، موجب آسیب دیدگی بیشتر گوشی خواهید شد.
هرگز از سشوار و گرمای بخاری برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید، از سوی دیگر استفاده از سرمای یخچال یا فریز کردن هم باعث آسیب رسیدن به گوشی می شود.
 اما چه کارهایی باید انجام دهیم!
اگر گوشی هنوز روشن است آن را خاموش کرده و به حالت افقی قرار دهید. درصورتی که گوشی حاوی قاب یا محافظ است، آنها را از گوشی جدا کنید. سیم کارت و کارت حافظه را به سرعت از گوشی خارج کنید.
سپس قاب پشتی گوشی را جدا کرده و باتری را خارج کنید. برای جلوگیری از ورود آب به بخش داخلی گوشی، آن را با حوله یا پارچه نرم گوشی را خشک کنید.
یکی از مهم ترین اعمالی که می توان برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل گوشی انجام داد، قرار دادن گوشی داخل کیسه برنج خام است. برنج قابلیت جذب رطوبت بالایی دارد.
کیسه های خشک کن هم برای چنین مشکلاتی در بازار موجود است و می توان از آن برای خشک کردن گوشی استفاده کرد.
لازم است از گوشی تا یکی دو روز استفاده نکنید تا کاملا خشک شود.
بعد از یک یا دو روز، گوشی را روشن کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. مثلا نمایشگر گوشی را بررسی کنید یا اقدام به پخش موسیقی کنید تا از سالم بودن بلندگوها مطمئن شوید.
اگر گوشی روشن نمی شود، سعی کنید ابتدا آن را شارژ کنید تا مطمئن شوید که مشکل از خالی بودن شارژ باتری نیست. اگر باز هم روشن نشد، ممکن است باتری گوشی هوشمندتان آسیب دیده باشد؛ شاید نیاز به تعویض آن با یک باتری نو یا برای خشک شدن کامل آن باشد. در حالات بدتر، ممکن است گوشی آسیب جدی تری دیده باشد و نیاز داشته باشید به یک تعمیرکار حرفه ای گوشی های همراه مراجعه کنید.
در صورتی هم که گوشی شما روشن شد و مشکلی نداشت تا یکی دو روز گوشی را بررسی کنید که مشکل جدی نداشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :