آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6708
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1390 1:10
تعداد بازدید : 464

اولتیماتوم بهمنی

مجوزبانک های متخلف لغو می شود

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بانک های متخلف را می بندیم، گفت: جریمه بانک های متخلفی که دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند، جرایم نقدی، محدودیت فعالیت و لغو مجوز است.

مهر- محمود بهمنی در مورد جرایم در نظر گرفته شده برای بانک‌های متخلف گفت: بانک مرکزی جرایمی ‌را برای بانک‌هایی که از دستورالعمل‌ها تخطی کنند، در نظر گرفته است.
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی جرایمی ‌را از لحاظ مادی برای بانک‌های متخلف در نظر می‌گیرد، به علاوه اینکه محدودیت‌هایی برای فعالیت بانک‌های متخلف ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه ایجاد محدودیت در فعالیت برخی از فعالیت‌های بانک‌های متخلف را در بر می‌گیرد، عنوان کرد: در صورتی که بانک‌ها به تخلفات خود مصر باشند، بانک مرکزی مجوز فعالیت آنها را لغو و آنها را می‌بندد.
بهمنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بانک‌ها به درستی به وظایف خود عمل می‌کنند، افزود: برخی از بانک‌ها دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند.
رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک مرکزی تصمیمات و جرایمی ‌را که در مورد این‌گونه بانک‌ها در نظر گرفته است، اعمال خواهد کرد.

پذیرش طلا به جای ارز در مبادلات تجاری با كشورها
رییس كل بانك مركزی همچنین خبر مهم دیگری داده و گفت: ایران در مبادلات تجاری با دیگر كشورها، علاوه بر دلار و ارز كشورهای طرف معامله، می‌تواند به جای ارز، طلا نیز دریافت كند.
بهمنی در پاسخ به این پرسش كه آیا در انجام مبادلات تجاری ارز دیگری به جای دلار نیز دریافت می‌شود یا خیر؟ اظهار داشت: ایران در مبادلات تجاری تنها با دلار كار نمی‌كند و هر كشوری می‌تواند ارز خود را پرداخت كند.
به گفته رییس كل بانك مركزی، ایران از كشور‌های چین و هند به جای ارز كالا هم وارد می‌كند و هیچ مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
بهمنی افزود: اگر كشوری بخواهد می‌تواند طلا هم پرداخت كند و ما بدون هیچ مشكلی آن را می‌پذیریم.
سخنگوی شورای پول و اعتبار در خصوص وضعیت تامین ارز نیز گفت: ارز به میزان مورد نیاز در اختیار وارد كنندگان قرار می‌گیرد و مشكلی در این خصوص نخواهند داشت.
وی ادامه داد: در همین حال اگر فردی قصد ذخیره كردن ارز را داشته باشد، نیازی نیست كه ارز دولتی در اختیارش قرار گیرد.
رییس كل بانك مركزی تصریح كرد: این بانك علاوه بر تامین ارز مورد نیاز بیماران به نیاز واقعی افراد نیز پاسخ می‌دهد.
بهمنی گفت: باید از تقاضای كاذب و ذخیره كردن ارز توسط افراد سودجو جلوگیری كنیم و تلاش می‌کنیم قیمت دلار را به مرور و با توجه به شرایط اقتصادی كشور به سمت واقعی سوق دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :