آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66884
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393 11:43
تعداد بازدید : 781

درآمدزایی ۱۵۰ میلیاردی دولت از فروش فرکانس

دولت امسال از محل فروش و واگذاری طیف های فرکانسی و خدمات مخابراتی ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب می کند.

خبرگزاری تسنیم-
درآمدهای عمومی حاصل از خدمات مخابراتی و حق استفاده از فرکانس های رادیویی در بخش درآمدها، واگذاری دارایی های سرمایه ای و واگذاری دارایی های مالی قانون بودجه 93 رقم 150 میلیارد تومان پیش بینی شده است. یعنی دولت امسال باید تنها از محل واگذاری فرکانس ها به درآمد 150 میلیارد تومانی برسد تا بتواند پیش بینی های خود در بخش بودجه عمومی را تحقق بخشد.
پیش از این عظیم فرد مدیر کل صدور پروانه و سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره هزینه هایی که حاکمیت از دارندگان طیف های مختلف فرکانسی دریافت می کند، گفته بود که نباید مجموع درآمد دولت از دارندگان طیف بیش از چهار درصد درآمد آنها باشد.
وی مدیریت فرکانس و طیف فرکانسی را از جمله وظایف حاکمیتی دانست تا در مواقع اضطرار بتواند با قدرت وارد میدان شده و مانع از بروز تداخلات خواسته یا ناخواسته شود.
او درباره تفاوت طیف های واگذار شده از سمت حاکمیت نیز گفت: به عنوان مثال فردی که طیفی را برای ناوبری هوایی در اختیار دارد، ارتباطی نمی فروشد اما اپراتورها با استفاده از طیف به فروش ارتباط می پردازند و شرایط این دو با یکدیگر کاملا متفاوت است؛ بنابراین ارقام پرداختی آنها به دولت بابت استفاده از حق فرکانس نیز متفاوت است. مدیر کل صدور پروانه های رگولاتوری همچنین گفت: مراقب هستیم که تداخل در شبکه ها از طریق طیف ایجاد نشود یا فرکانسی که در اختیار اورژانس قرار داده ایم در جای دیگری به کار گرفته نشود. فرد با بیان اینکه حق فرکانس ها به اندازه ای است که برای حاکمیت صرفه اقتصادی دارد، تصریح کرد: دولت ها با درآمدهای این بخش نیازی به اپلیکیشن ها و درآمدزایی به طرق دیگر ندارند؛ به عنوان مثال درآمدهای افغانستان بعد از رفتن طالبان از این حوزه تنها مربوط به پول فرکانس می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :