fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 66785
  تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:22
  تعداد بازدید : 752

  ۸۰ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی از پایتخت انجام می شود

  استاندار تهران با بیان اینکه ۸۰ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی از پایتخت انجام می شود، گفت: قانون منع استقرار صنعت در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران شامل صنایع نوین (های تک) نیست.


  خبرگزاری فارس- سید حسین هاشمی در همایش فرصت های سرمایه گذاری استان تهران که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، گفت: با توجه به محدودیت هایی که در استان تهران برای استقرار صنایع وجود دارد، به دنبال راهکارهای ویژه ای هستیم چرا که نمی توان افراد متخصص و توانمندی را که در تهران حضور دارند را نادیده بگیریم.
  وی افزود:  از طرفی طبق قانون حضور صنایع تا 120 کیلومتری تهران ممنوع است و در عین حال 80 درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی در تهران صورت می گیرد که نمی توانیم آن را به فراموشی بسپاریم.
   وی با بیان اینکه به دنبال استقرار صنایع های ‎تک در استان تهران هستیم، افزود: سه نقطه تهران برای آماده سازی زیرساخت های این مساله جانمایی شده تا بتوانیم از ظرفیت جوانان متخصص و سرمایه گذار خارجی در این عرصه استفاده کنیم.
  هاشمی تصریح کرد: در این حال یک منطقه ویژه اقتصادی در جنوب تهران به وسعت 2100 هکتار مصوبه دولت را دارد که ما 500 هکتار هم برای صنایع های‎تک به آن اضافه کردیم تا سرمایه گذار از امتیازات ویژه این منطقه استفاده کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :