آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66775
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:7
تعداد بازدید : 866

درآمد دولت از مخابرات خصوصی 5 برابر شده است

مدیر عامل سابق شرکت مخابرات ایران گفت: اهل فن در بحث های مالی و سرمایه گذاری با دیدن میزان سرمایه گذاری های مخابرات در بخش های ثابت، سیار و دیتا متوجه می شوند که اقداماتش سوداگرانه نیست.

خبرگزاری تسنیم- صابر فیضی در برنامه ای که به منظور بررسی روند واگذاری شرکت مخابرات ایران روی آنتن سیما رفت، درباره طرح واگذاری مخابرات گفت: این شرکت سال 51 تشکیل شده و لذا در ثبت شرکت ها اقدامی برای آن نشده بود که در ابتدا می بایست ثبت می شد؛ بعد از آن برای سهامی عام شدن نیازمند تغییر اساسنامه بود. اساسنامه باید طوری تغییر می کرد تا تیپ بورس می شد و نهایتا مورد پذیرش قرار می گرفت.
فیضی ، با بیان اینکه شرایط سختی برای واگذاری شرکت ها در بورس وجود دارد، گفت: در آن زمان، مخابرات بزرگترین شرکتی بود که می خواست واگذار شود و لذا سختی هایش هم بیشتر بود اما تشکر ویژه از مجموعه نظارت بر ناشران بورس دارم که با مته به خشخاش گذاشتن، موجبات شفافیت در واگذاری این شرکت را فراهم کردند.
مدیر عامل سابق شرکت مخابرات ایران گفت: با این خصوصی سازی دولت از زیر بار پرداخت هزینه های سنگین پرسنلی از بودجه هزینه ای خارج شد و علاوه بر این به درآمدزایی بیشتری هم دست یافت.
فیضی با بیان اینکه اینکه واگذاری مخابرات موجب افزایش چندین برابری درآمدهای دولت شد، گفت: این شرکت پیش از خصوصی شدن، حق مشارکتی به دولت نمی داد اما اکنون 30 درصد از درآمد همراه اول، 8 درصد از درآمد تلفن ثابت و 5 درصد از درآمد دیتا را به عنوان حق مشارکت می پردازد.
وی با بیان افزایش درآمدزایی دولت از محل خصوصی سازی و اجازه فعالیت به اپراتورهای دوم و سوم نیز داشت و عنوان کرد: از زمانیکه مخابرات خصوصی شده و اپراتورهای دوم و سوم نیز فعال شده اند، درآمدهای دولت از این محل حداقل 5 برابر زمانی است که مخابرات دولتی بود.
او در ارتباط با عقیده بسیاری که معامله مخابرات را سوداگرانه می دانند نیز گفت: سوداگرانه لغت تندی است؛ اگر صورت های مالی و میزان سرمایه گذاری در بخش های ثابت، سیار و دیتا را ببینیم متوجه می شویم که فعالیت ها نمی تواند سوداگرانه
 باشد و کسانیکه اهل فن در بحث های مالی و سرمایه گذاری هستند قطعا در این زمینه تحلیل های خوبی دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :