آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66731
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 11:49
تعداد بازدید : 992

طرح جدید فرماندار نیویورک:

اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه تا سال 2019

اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک آمریکا قصد دارد در قالب یک طرح یک میلیارد دلاری، تا سال ۲۰۱۹ دسترسی تمام شهروندان این ایالت را به اینترنت پهن باند امکان پذیر سازد.
The Verge- با اجرای این برنامه ارایه دهندگان خدمات اینترنت پهن باند باید بتوانند اینترنتی با حداقل سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را عرضه کنند که این سرعت چیزی حدود ۱۰ برابر سرعت تعریف شده برای اینترنت پهن باند در آمریکا خواهد بود.
براساس این طرح، نقاط دور افتاده و غیرشهری در بدترین حالت، اینترنتی با حداقل سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه خواهند داشت.
این در حالی است که طبق اطلاعات منتشر شده از موسسه Ookla، ایالت نیویورک هم اکنون مقام سوم را در بین ایالت های آمریکا از نظر متوسط سرعت اینترنت دارد. سرعت متوسط اینترنت در نیویورک حدود ۳۹ مگابیت بر ثانیه است. اما با این وجود هنوز در برخی از مناطق دور افتاده این ایالت دسترسی به اینترنت پهن باند برای همه مقدور نیست و حتی برخی از افراد در شهرستان گرین این ایالت به سختی به اینترنت ۶ مگابیتی دسترسی دارند.
معاون فرماندار نیویورک نیز وعده داده است که پس از اجرای این طرح و تا چهار سال دیگر هر کسب وکاری در این ایالت به اینترنت پهن باند و سریع تر از سایر ایالات آمریکا دسترسی خواهد داشت.
گفتنی است که حدود نیمی از هزینه برآورد شده برای طرح مذکور که "طرح جدید اینترنت پرسرعت نیویورک" نامیده می شود از محل بودجه های فدرال ایالت نیویورک تامین خواهد شد و برای تامین بقیه هزینه ها، شهرداری نیویورک از موسسات خصوصی جهت سرمایه گذاری در این پروژه دعوت به همکاری کرده است.
این در حالی است که نیویورک طرح های بسیاری برای اینترنت در این ایالت دارد. به طور مثال، حدود دو ماه پیش، پروژه ای تحت عنوان LinkNYC مطرح شد که براساس آن، همه تلفن های عمومی شهر نیویورک برداشته می شوند و باجه های جدیدی جایگزین آنها می شوند که اینترنت وای فای را ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته در دسترس شهروندان قرار می دهد. این باجه ها علاوه بر این، امکان شارژ گوشی و تبلت را به مردم می دهند. روی آنها همچنین یک تبلت لمسی نصب شده است که با آن شهروندان از سرویس های شهری بهره ببرند و مسیریابی کنند. همچنین امکان تماس با اورژانس و پلیس هم به صورت تلفنی وجود خواهد داشت.
چیز جالب تر این است که این پروژه هیچ خرجی روی دست پرداخت کنندگان مالیات نمی گذارد و همه هزینه آن از محل درج آگهی روی صفحات بزرگ نمایش کناری باجه ها تامین می شود. حتی برآورد می شود که ظرف ۱۲ سال آینده، ۵۰۰ میلیون دلار هم نصیب شهرداری نیویورک شود!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :