آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66238
تاریخ انتشار : 23 دی 1393 11:32
تعداد بازدید : 721

آیفون اعتماد به نفس را کاهش می دهد

کمپانی های بسیاری به عرضه و تولید محصولات فناوری مانند تبلت، گوشی هوشمند و لپ تاپ می پردازند، اما محققان در مطالعه جالبی نشان دادند که رفتار کاربران آیفون متفاوت از سایرین است.
خبرگزاری مهر- تلفن های همراه تبدیل به جزئی جدا ناپذیر در زندگی امروز شده اند که نه تنها راهی برای ارتباطات هستند بلکه بسیاری از پرداخت ها در فروشگاه ها، انجام کارها و فعالیت های روزمره نیز با کمک آنها صورت می گیرد، در نتیجه گوشی های هوشمند تبدیل به یکی از وسایل مهم شده اند. اما در این میان کمپانی های مختلفی در تولید و عرضه محصولات فناوری فعالیت دارند، شرکت هایی مانند اپل، سامسونگ، اچ تی سی، هوواوی، سونی و ....  آیا تفاوتی بین روحیات، اخلاق و رفتار اشخاصی که یک برند را انتخاب می کنند، وجود دارد؟
محققان دانشگاه میسوری در امریکا به بررسی جزییات فیزیولوژی و تاثیرات گوشی های هوشمند بر روحیه اشخاص پرداخته اند.
محققان معتقدند، کاربران آیفون دارای روحیه متفاوتی نسبت به سایر کاربران تلفن های همراه هستند. این کاربران در صورت جدایی از گوشی خود با کاهش عملکرد ذهنی مواجه می شوند.
تحقیقات نشان داد، زمانی که صدای زنگ آیفون کاربران به صدا درآمده اما آنها را به جای اینکه به تلفن خود پاسخ دهند، مشغول حل یک پازل ساده کرده بودند و با تکرار صدای زنگ آیفون، ضربان قلب و فشار خون کاربران افزایش می یافت؛ به همین میزان نیز کاربران با احساس نگرانی و استرس مضاعفی مواجه می شدند. اما زمانی که آنها تلفن خود را پاسخ می دادند و به حل مسایل می پرداختند نه تنها سرعت شان بالاتر بود بلکه علائم حیاتی آنها نیز مانند ضربان قلب و فشار خون نیز کاهش پیدا می کرد.
راسل کلیتون، در این باره می گوید:تحقیقات ما نشان می دهد، آیفون وسیله ارتباطی است که کاربرانش با از دست دادن یا دور شدن از گوشی خود با احساس کاهش اعتماد به نفس مواجه می شوند که می تواند با کاهش عملکرد ذهنی یا رفتاری آنها بروز کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :