آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66226
تاریخ انتشار : 23 دی 1393 11:19
تعداد بازدید : 814

همکاری ایران وکره جنوبی در نسل چهارم تلفن همراه

همکاری ایران وکره جنوبی در نسل چهارم تلفن همراه

فناوران- یونگ، رییس سابق مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات کشور کره جنوبی و وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات این کشور به دعوت پژوهشکده سیاستگذاری  و مطالعات راهبردی پژوهشگاه با محمد خوانساری دیدار کرد.
وی در دیدار با رییس پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات با تاکید بر توانمندی ها و ساختار مناسب پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مرکز تحقیقات مخابرات ایران می تواند از تجارب کشور کره جنوبی برای مشاوره و همکاری زمینه های مختلف پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی  بهره ببرد.
وی پیشنهادی مبنی بر همکاری ایران و کره جنوبی در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات مانند همچون  مرز فناوری، تخصیص فرکانس، نسل های آتی و  نسل چهارم تلفن همراه ارایه کرد.
وی گفت: نهادهای تحقیقاتی در کشور کره جنوبی در ابتدای امر با حمایت دولت ایجاد شدند اما پس از مدتی توسعه یافته و در سالهای اخیر به صورت خصوصی اداره می شوند.
وی  افزود: مراکز تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کره جنوبی طی سالهای اخیر اهمیت قابل توجه ای پیدا کرده اند  و امروز به شرکتهای بزرگ و سودده  تبدیل شده اند.
یونگ با تاکید بر اهمیت پژوهش در حوزهICT   گفت:  بسیاری از شرکت های فعال در این حوزه به صورت مستقل نسبت به راه اندازی مراکز تحقیق و توسعه اقدام کرده اند.
خوانساری نیز در ادامه این دیدار با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های بین المللی در زمینه فناوری های نوین در دنیا گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تلاش دارد به عنوان بازوی علمی تحقیقاتی وزارت ارتباطات با توسعه همکاری با پژوهشگران پیش از ورود فناوری های نوین به کشور در زمینه مسایل مربوط به آن تحقیق و بررسی کند.
وی افزود: در این راستا از مشاوره کشورهای توسعه یافته در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره خواهیم برد .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :