آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66221
تاریخ انتشار : 23 دی 1393 11:15
تعداد بازدید : 828

گسترش پیام های تبلیغاتی در وایبر ایرانی ها

هنوز گلایه های مشترکان تلفن همراه از دریافت پیامک های تبلیغاتی به پایان نرسیده که ارسال پیام های تبلیغاتی در شبکه هایی مانند وایبر هم مد شده است.

ایسنا- در ماه های گذشته برخی از مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه و به خصوص مشترکان قدیمی در طول روز چندین بار با پیامک های تبلیغاتی برروی نرم افزار وایبر مواجه شده اند این درحالی است که تاکنون گزارشی از صاحبان سیم کارت های اپراتور دیگر از چنین موضوعی دریافت نشده است.
یکی از کارشناسان حوزه ICT در این زمینه با تاکید بر این که تاکنون کمتر دیده شده که مشترکان برخی اپراتورها بر روی وایبر پیام تبلیغاتی دریافت کنند، توضیح داد: البته باید به این نکته توجه داشت که فعالیت شبکه هایی مانند وایبر مستقل از نوع سیم کارت است و خیلی به سیم کارت ارتباط ندارد.
وی ادامه داد: برای یک شبکه مانند وایبر خیلی تفاوت ندارد که در گوشی هوشمند شما سیم کارت همراه اول و یا ایرانسل قرار داده شده باشد و از نظر آن شرکت، هر کاربری می تواند یک دریافت کننده پیام باشد.
وی ادامه داد: اکنون شرکت های مختلف می توانند با استفاده از نرم افزارهای متعدد به ارسال پیام های انبوه از طریق وایبر بپردازند. البته زمانی که این پیام ها به دست کاربران می رسد، این گونه به نظر می رسد که شماره ارسال کننده آنها از ایران نیست اما به هر حال قطعا این پیام ها از سوی یک تیم ایرانی ارسال می شوند و همان طور که اشاره شد، انجام این کار با بهره گیری برخی نرم افزارهای خاص به راحتی میسر است و این موضوع کار عجیبی به شمار نمی رود.
برخی دیگر از کارشناسان می گویند بی شک اتفاقی که افتاده ربطی به اپراتور ندارد چرا که همین حالا اگر فردی در ایران یک کارت اعتباری تهیه کند به راحتی می تواند از طریق برخی نرم افزارها و شبکه های موبایلی با هزینه ای معادل پنج تا شش دلار امکان بهره مندی از یک شماره خارجی داشته باشد و بعد با استفاده از این شماره ها در فضای وایبر به ارسال پیام های تبلیغاتی برای مشترکان بپردازند.در این شرایط اگرچه ممکن است افراد فکر کنند که شماره متعلق به یک کشور خارجی است اما این روند از طریق برخی افراد یا شرکت های داخلی صورت گرفته و پیام ها از داخل کشور ارسال می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :